Oficer dyżurny został ukarany finansowo i dyscyplinarnie, kontrolera z powiatu uznano za winnego, ale od kary odstąpiono - to bilans przeszło dwumiesięcznego postępowania dyscyplinarnego, które od listopada toczyło się na andrychowskim komisariacie. 14-letnia Natalia zmarła zaledwie 500 m od tamtejszej komendy.

– Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach zakończyła trzy z czterech postępowań dyscyplinarnych w stosunku do dwóch policjantów z komisariatu w Andrychowie i jednego policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach – poinformowała w poniedziałek, 12 lutego, Katarzyna Cisło, rzeczniczka małopolskiej policji.

Chodzi o sprawę 14-letniej Natalii, która zmarła 28 listopada w centrum Andrychowa, 500 m od komisariatu policji.

Odwołano komendanta z Andrychowa

Wewnętrzne organy policji pod lupę wzięły działania komendanta z Andrychowa, oficera dyżurnego, policjanta przyjmującego zawiadomienie o zaginięciu dziewczyny oraz policjanta z Powiatowej Komendy Policji w Wadowicach (nadrzędnej względem komendy w Andrychowie), który miał skontrolować czynności poszukiwawcze prowadzone przez policjantów z Andrychowa.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem