Jak wynika z ankiety fundacji Równość.org.pl, szczególnie narażone na przemoc są osoby transpłciowe, które były w ostatnich latach ofiarami nagonki ze strony polityków na szczeblu krajowym.
Żarty, dowcipy, poniżające gesty, także o charakterze seksualnym, obraźliwe napisy w przestrzeni publicznej, bullying w szkole lub w miejscu pracy. Kiedy przed dekadą fundacja Równość.org.pl zapytała osoby LGBT mieszkające w Małopolsce, czy doświadczyły dyskryminacji z powodu swojej orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej, aż 84 proc. z nich odpowiedziało „tak".
Po dziewięciu latach fundacja zadała pytanie ponownie. Pod lupę wzięła nie tylko małopolskie miasteczka, ale też Podkarpacie, Śląsk i okolice Kielc. Efekt: o dyskryminacji wciąż wprost mówi przeszło 60 proc. z nich (61,3 proc. ankietowanych). Za mało, by mówić o dobrej zmianie.
Wszystkie komentarze
A czasem komentować się nie da, bo komentarz wytną. Tak "uczciwie" Gazeta Wyborcza traktuje to prawo czytelników.
powtórzę swoją wyciętą odpowiedź:
*********************************
januszw.jankowski
03.11.2023, 16:21
@czasemtrzebaskomentowac
Czymś innym jest szacunek do osób nieheteroseksualnych, a czym innym podkreślanie, że taka seksualność jest normalna, naturalna, że jest "równorzędnym wariantem rozwojowym". Analogicznie - można szanować osoby z nadwagą - ale wiedzieć i twierdzić, że jest ona szkodliwa dla zdrowia; z anoreksją - ale nie chcieć, aby skrajnie szczupły model piękna był lansowany kulturowo (gdyż na niektóre dzieci oddziałuje szkodliwie).
Środowiska LGBT idą jednak na zwarcie - żądając wręcz afirmacji tych odmienności. -Odmienności również mocno niekorzystnych życiowo i zarazem kształtujących się u niektórych osób -- tak samo częściej osób predysponowanych, jak w przypadku anoreksji czy otyłości -- pod wpływem doświadczeń i oddziaływań społeczno-środowiskowych. Nie ma więc podobieństwa (poza pozorami) bycia gejem, czy lesbijką do posiadania innego koloru skóry, włosów, oczu, di innego pochodzenia rasowego itd. - jak to usiłują wmawiać społeczeństwu i dezinformować aktywiści LGBT.
`
Nie jest prawdą, jak przedstawia propaganda LGBT, że homoseksualizm , biseksualizm jest wrodzony.
Nie tylko. Również czynniki wpływu kulturowego, środowiska, otoczenia - doświadczane w okresie dorastania grają ogromną rolę.
To nie jest pogląd konserwatywny czy religijny - tylko obiektywny.
W komentarzu do wyników największego ostatniego badania korelacji genetycznych uwarunkowań z pociągiem homoseksualnym trzykrotnie podkreśla się, że wskazują one na równoległe istotne znaczenie środowiska społeczno-kulturowego.
artykuł w Science:
"Large-scale GWAS reveals insights into the genetic architecture of same-sex sexual behavior"
link:
h ttps://www.science.org/doi/10.1126/science.aat7693
*********************************
januszw.jankowski
03.11.2023, 13:42
Pani Dropek kłamie mówiąc o jakichś "strefach wolnych od LGBT" w Polsce. Uchwały gminne przeciwko ideologii LGBT wyrażają uzasadnione obawy przed negatywnymi konsekwencjami homopropagandy - w szczególności dla rozwoju dzieci i młodzieży.
Tego rodzaju "homofobia" i "transfobia" jest uprawniona i bardzo potrzebna.