Krakowski Instytut Onkologii musi się zmienić, bo - według pacjentów - standard opieki tutaj odstaje od konkurencji. Sama zmiana na stanowisku dyrektora, która dokonała się w poniedziałek, może nie wystarczyć.
Dr Konrad Dziobek, sekretarz Narodowej Rady Rozwoju przy prezydencie Andrzeju Dudzie, został nowym szefem Centrum Onkologii w Krakowie. Zastąpił na tym stanowisku prof. Jerzego Jakubowicza, który zrezygnował ze stanowiska w ubiegły piątek.
Prof. Jerzy Jakubowicz nie jest już szefem Centrum Onkologii w Krakowie. - 3 sierpnia 2018 r. pan prof. dr hab. Jerzy Jakubowicz złożył rezygnację ze stanowiska - informuje Krzysztof Jakubiak, dyrektor Biura Prasy i Promocji Ministerstwa Zdrowia.
Bielmo, katarakta, zaćma. Ta choroba ma wiele nazw. Ludzie cierpieli na nią od zawsze, w dawnych czasach prowadziła do ślepoty.
Jeżdżą od szkoły do szkoły. W każdej mają po kilka lekcji. Zgodnie z nowymi kryteriami nauczyciele muszą zostać ocenieni w każdej szkole, w której pracują. Czy ewentualną podwyżkę za dobrą pracę też dostaną w każdej? - pyta ZNP. Resort edukacji...
Krakowski szpital im. Józefa Babińskiego oficjalnie już zmienił nazwę na "kliniczny". Już od października studenci medycyny będą mogli realizować tam staże i praktyki, a kadra - rozwijać badania naukowe i zyskiwać kolejne stopnie.
Dwóch nastolatków nie żyje, dwoje dzieci jest w stanie ciężkim... Zaledwie w dwa pierwsze tygodnie wakacji Szpital Dziecięcy w Prokocimiu przyjął tylu młodych pacjentów z urazami głowy, ilu przedtem bywało przez całe lato. Wszyscy to ofiary jazdy...
Prokuratura oskarżyła kierowniczkę zespołu wyjazdowego w krakowskim pogotowiu o mobbingowanie pracowników i psychiczne znęcanie się nad nimi.
Trudniej będzie o refundacje operacji zaćmy w Czechach. Ministerstwo Zdrowia i NFZ wprowadziły zmiany, nie wystarczy już samo skierowanie na zabieg.
Pielęgniarki ze szpitala im. Żeromskiego weszły w spór zbiorowy z dyrekcją placówki.
Czy mając niedowład nóg, można na nich stanąć i iść? Ośrodek rehabilitacyjny Kwitnąca przekonuje, że tak. Właśnie otrzymał pierwszy w Małopolsce egzoszkielet, który pomoże w rehabilitacji osób z porażeniem kończyn dolnych i stwardnieniem rozsianym.
Zabiegi z wykorzystaniem komórek macierzystych oferuje coraz więcej placówek w regionie. Wykorzystuje się je w zabiegach medycyny kosmetycznej, ale też w ortopedii czy ginekologii
Koniec z bolesną biopsją i nerwowym oczekiwaniem, zamiast tego mikrosonda i wynik w kilkanaście minut - tak może wyglądać diagnostyka nowotworów piersi dzięki polskim naukowcom. Krakowski fundusz INNOventure zainwestował w ich badania 3 mln zł.
Krakowscy lekarze ze szpitala Rydygiera uratowali 20-latka, który w wyniku wybuchu gazu miał poparzone 95 proc. ciała. Właśnie opuścił szpital.
Dodatkowe pieniądze na pomoc medyczną dla osób niepełnosprawnych, rehabilitacja bez limitów i dostęp do lekarzy bez kolejki - takie ułatwienia przygotował NFZ dla osób niepełnosprawnych. Przepisy wchodzą w życie od 1 lipca.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.