Tytuł mojej książki "Pęknięte połówki mlecznego słońca" wiąże się z kwestiami rasowymi w Danii. Osoby różnych kultur i narodowości żyją tam w diasporach, osobno. Takie życie jest egzystencją niepełną, fragmentaryczną i rozłamaną.
Żydowskie Muzeum Galicja od lat współpracuje z Festiwalem Kultury Żydowskiej. Znane na całym świecie miejsce pamięci o wspólnej historii Żydów i Polaków dołączy do legendarnego święta i w tym roku.
Woda jako motyw przewodni, projekt "Maiseh", czyli niezliczona ilość krakowskich legend, o których prawdopodobnie nie mieliśmy pojęcia, dwadzieścia cztery koncerty, siedem projektów w przestrzeni miejskiej, wystawa przypominająca o kryzysie...
Co się robi w muzeum? Ogląda wystawy. Ale nie tylko, bo może być ono miejscem spotkań dla mieszkańców. I taką przestrzeń stworzyło Muzeum Krakowa. Jest dla nas wszystkich.
Koncert Kapeli ze Wsi Warszawa i Margaret czy elektroniczna potańcówka w Klubie Spotkań "Poczta Główna"? Wybór mamy duży. Wianki - Święto Muzyki w sobotę 25 czerwca na Rynku Głównym, Powiślu, kopcu Kraka, Wesołej i w klubach.
24 mikroopowieści, czułe, niebanalne, do niespiesznego czytania - oto "Historie na każdą godzinę" Wojciecha Bonowicza. Książka ukaże się w lipcu w wydawnictwie Znak.
Dlaczego Holokaust był możliwy? Co sprawiło, że oprócz bezspornej i fundamentalnej roli Adolfa Hitlera i innych przywódców partii nazistowskiej tak wielu zwykłych ludzi w całej Europie popierało zbrodnie nazistów lub milczało? Dlaczego tak niewielu...
"Tylko w cudzym pięknie jest pocieszenie" - tablicę pamiątkową z tym cytatem odsłonięto 21 czerwca, w rocznicę urodzin Adama Zagajewskiego. Zawisła na budynku przy ul. Pawlikowskiego 7, w którym poeta mieszkał.
Jeden z najpopularniejszych artystów współczesnej polskiej sceny muzycznej zapowiada jesienno-zimową trasę koncertową z nowym materiałem. Dawid Podsiadło po raz kolejny wyprzeda stadiony?
Po dwuletniej przerwie, na krakowskie ulice wyjdzie Lajkonik. Pochód w towarzystwie jego orszaku 23 czerwca.
Współczesny potop jest nienawiścią, która zalewa wszystko. Jest chciwością, głupotą, obojętnością - mówi Janusz Makuch, dyrektor Festiwalu Kultury Żydowskiej. Motywem przewodnim tegorocznej edycji FKŻ jest woda.
Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, producentka, laureatka aż 15 nagród Grammy, na której koncert polska publiczność czekała aż dwa lata. Do krakowskiego koncertu Alicii Keys został nieco ponad tydzień, dlatego warto przypomnieć sobie jej...
Kilkudziesięciu artystów, koncerty w schronisku na Szyndzielni (1026 m n.p.m.) i pod ziemią w zabrzańskiej kopalni Guido (320 m p.p.m.), muzyka jazzowa w plenerze i prestiżowych salach koncertowych, parada nowoorleańska przez centrum miasta. Tak...
Wizerunki i prace 50 dawnych, nieżyjących już, artystek ludowych pochodzących z "malowanych wsi" w regionie tarnowskim można oglądać na wystawie w Muzeum Etnograficznym w Tarnowie.
Ciepłe i długie noce sprzyjają rozrywce w plenerze. O tym, że taniec pod gołym czerwcowym niebem to czysta przyjemność, wiedzą organizatorzy Nocy Tańca. Czwarta edycja imprezy odbędzie się w sobotę. Hasło: "Tańcem przez świat".
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.