"Polska policja chroni pisowską mafię; Smok Wawelski przeprasza, że pożarł nie tego barana co trzeba; Przyszła pora na Kaczora, czas obalić dyktatora" - pod takimi hasłami inicjatywa Dość Milczenia zorganizowała pod Wawelem demonstrację z okazji kolejnej miesięcznicy pogrzebu Marii i Lecha Kaczyńskich. Tym razem Kraków odwiedził prezes Jarosław Kaczyński.

Jak co miesiąc politycy Prawa i Sprawiedliwości przyjechali na Wawel, by wziąć udział w mszy z okazji miesięcznicy pogrzebu pary prezydenckiej. Tym razem (w sobotę 18 marca) - pierwszy raz od kilku miesięcy - prezes PiS Jarosław Kaczyński pojawił się na uroczystości. Oprócz niego na Wawel przyjechali między innymi była premier Beata Szydło, premier Mateusz Morawiecki, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki i wojewoda małopolski Łukasz Kmita. 

Demonstracja przeciwko PiS

Tradycyjnie już działaczy partii rządzącej witali demonstranci z inicjatywy Dość Milczenia. - Robimy to, żeby nie zapomnieli, jak patologiczne rządy sprawują - mówiła Katarzyna Wójtowicz, organizatorka demonstracji.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Agata Żelazowska poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Wielki szacunek dla Katarzyny Wójtowicz i wszystkich odważnych kobiet z organizacji Dość milczenia, które konsekwentnie protestują przeciw Jarusiowi Kaczyńskiemu.
  już oceniałe(a)ś
  49
  0
  Majdzik, jakim ty ograniczonym boocem jesteś.
  już oceniałe(a)ś
  35
  0
  Majdzik + Kaczyński = miłość nieplatoniczna
  już oceniałe(a)ś
  24
  0
  Szedł Majdzik przez Skawine pogryzły go Zmije. Żmije wyzdychały a Swir Smolenski- Zyje, Szkoda Żmij.
  już oceniałe(a)ś
  18
  0
  Majdzik wyjątkowa kreatura ze Skawiny
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  Nikt by nie musiał pilnować Kaczyńskiego, gdyby nie co któryś opozycyjny śmieć mu nie groził. Sami to napędzacie! Przy okazji pokazujecie też światu jakimi jesteście imbecylami. Gdyby Kaczyński naprawdę był "dyktatorem" to jego ochroniarze zabili by najbardziej aktywnych z was na miejscu, a potem służby porządkowe wyciągnęli by was z łóżek, strychów, piwnic czy nor - wszędzie tam gdzie byście się schowali przed gniewem reżimu, a potem byście zniknęli na dobre. A tymczasem co? Od lat urządzacie swoje prowokacje i włos wam z głowy nie spadł (swoją drogą to organizacja miesięcznic, też jest rodzajem prowokacji - licząc, że zachowacie się przewidywalnie, to co miesiąc prawicowemu elektoratowi przypomina się jakim bydłem są co poniektórzy zwolennicy opozycji. Po naszej stronie, przeszkadzanie w celebrowaniu żałoby to spory minus i dzięki wam nasz elektorat jest ciągle konsolidowany)
  @AdrianJanecki
  Je bany piSSowski mały śmieciu.
  Wracaj prędziutko pod kamyczek.
  A sio !
  już oceniałe(a)ś
  15
  0
  @AdrianJanecki
  Liczys Swirze Smolenski na Miejsce Pracy U Przestepcy Obajtka skoro tyłek lizesz - tak tylko pytam.
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  @AdrianJanecki
  Adrianku Janecki ********
  już oceniałe(a)ś
  9
  0