Ponad setka osób uczestniczyła w manifestacji Komitetu Obrony Demokracji na Krakowskim Rynku. Padły mocne słowa o obecnym Trybunale Konstytucyjnym i prezydencie Andrzeju Dudzie

Manifestację rozpoczęto odśpiewaniem hymnu „Solidarności” oraz wystąpieniem prof. Fryderyka Zolla, wiceprzewodniczącego zarządu regionu KOD Małopolska: – Dziękuję, że tu jesteście. Długo się nie widzieliśmy. Za długo. Stało się to, na co cały czas liczył Jarosław Kaczyński. Na nasz sen, na nasze, znudzenie i niemoc. Dosyć tego snu! – przywitał zgromadzonych profesor.

Ostre słowa o prezydencie

F. Zoll wyrażał swoje ubolewanie, że Prawo i Sprawiedliwość niszczy Polskę w każdym obszarze życia. To szkoły, środowisko, kultura, prawo własności, Trybunał Konstytucyjny. – Zebraliśmy się tutaj, bo dziś Trybunał Konstytucyjny to zwykłe narzędzie do legalizacji bezprawia. Posłuszny woli PiS, podważył konstytucyjność wyboru członków Krajowej Rady Sądowniczej. To jest zamach na niezawisłość sądownictwa. Parlament już przestał być miejscem demokratycznego dialogu, a teraz PiS chce, by to samo stało się w sądach. Dopóki sędziowie są niezawiśli, bat władzy nie może spaść na społeczeństwo. A ta władza chce mieć prawo do bata. Tylko tak potrafi działać i aby w ten sposób mogła być realizowana, żaden sędzia nie może podskoczyć. Bo cóż po przejęciu samego Trybunału, skoro są jeszcze niezawisłe sądy. Takich sądów PiS tolerować nie może – mówił Zoll.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.

Roman Imielski poleca
Podobne artykuły
Więcej
    Komentarze
    W tytule jest: "mocne słowa Andrzeja Zolla", a z treści wynika, że powiedział je Fryderyk Zoll. Co prawda to ojciec i syn, i obaj prawdopodobnie myślą podobnie, ale jednak rzetelność dziennikarska wymaga unikania takich błędów.
    @libertowianka Jeszcze przed chwilą, w tytule był Franciszek Zoll. Teraz jest Andrzej, a w treści artykułu F. Zoll. O kogo wreszcie chodzi???
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Zieew. Dość mam tej wojny Polsko-polskiej. Obie strony są siebie warte. Dzięki PO i jeszcze bardziej PiS mam w D politykę.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Brawo Pnie Fryderyku. Trzeba zostać prezydentem tego miasta. Koniecznie!
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Cytat z tekstu: "Kilkudziesięciu narodowców bez trudu wtargnęło na scenę z okrzykami siejącymi nienawiść, doszło do przepychanek, kradzieży sprzętu KOD. Członkowie KOD zostali brutalnie pobici przez tę „patriotyczną” młodzież." Problem polega na tym, że policja nie otrzymała żadnego zawiadomienia do osób i organizacji pokrzywdzonych działaniami MW, co musi zdumiewać. Więc jeżeli przebieg zdarzeń opisany w cytacie jest prawdziwy, to osoby i organizacje poszkodowane muszą się zgłosić na policję.
    @arawin321 ależ owszem, policja otrzymała. a ty łżesz, kacza PiSdo.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    @tymon99 Z komunikatu przesłnego mediom przez policję wynika, że nie ma żadnych złoszeń od osób i organizacji poszkodowanych podczas manifestacji. Cytat z komunikatu: "Czynności podjęto, mimo iż do chwili obecnej nikt nie złożył w tej sprawie oficjalnego zawiadomienia" - czytamy w oświadczeniu." Jeżeli autor komentarza posiada informację o tym, że osoby i organizacje poszkodowane zgłosiły sie na policję, to prosze ujawnić źródło informacji w tej sprawie.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    @arawin321 Witamy na forum Panie Wolfgang-Przygłębski.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Jesteście super.Dziękuję Wam za manifestację.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0