Od 18 kwietnia do 9 grudnia 2016 roku w Krakowie będzie kontynuowany program odbioru odpadów zielonych (trawa, liście, rozdrobnione gałęzie, ścięte zielone części roślin). Udział w programie nie wiąże się z żadną dodatkową opłatą.

W wynikającym z harmonogramu dniu odbioru należy wystawić wypełniony odpadami zielonymi worek przed posesję, w widocznym z ulicy i ogólnodostępnym miejscu (pobocze jezdni, chodnik) do godz. 7. rano. Odpady zielone będą odbierane w dostarczonych właścicielom nieruchomości specjalnie oznaczonych workach, ale można też stosować inne, własne worki foliowe. Do worków nie wolno wrzucać innego rodzaju odpadów.

Terminy odbioru w poszczególnych dzielnicach Krakowa dostępne są na stronie internetowej www.mpo.krakow.pl oraz w siedzibach Rad Dzielnic.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.

Monika Tutak-Goll poleca
Podobne artykuły
Więcej
    Komentarze
    Na marginesie: "Tylko w jedynym przypadku możemy spalić odpady roślinne: jeśli pochodzą z roślin porażonych przez choroby czy szkodniki (to np. liście kasztanowca zaatakowanego przez szrotówka). Ale i tu trzeba uważać. Nie wolno m.in. spalać takich odpadów w odległości do 100 m od zabudowań czy lasu, ani też w sposób powodujący zakłócenia w ruchu. Kara - od 20 zł do pozbawienia wolności. - Dym to też rodzaj zanieczyszczenia i jeśli sąsiad uzna, że mu przeszkdza, ma prawo wezwać strażników. Staramy się wtedy doprowadzić do zażegnania konfliktu. W sytuacji, gdy ktoś nie ustępuje, można skorzystać z drogi sądowej - mówi Marek Anioł ze straży miejskiej.- to ze strony SM w Krakowie"
    @posesjant I odnoszę wrażenie, że w tych wszystkich ogródkach działkowych jest stały problem chorych roślin.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0