Kardiochirurg prof. Jerzy Sadowski podpisał wczoraj kontrakt z dyrekcją Szpitala im. Jana Pawła II w Krakowie. Umożliwia mu to powrót do wykonywania zabiegów.
Wraca pomysł, by do żłobków, przedszkoli i szkół przyjmowane były wyłącznie szczepione dzieci. Kraków już raz próbował go wprowadzić. Bezskutecznie. Teraz domaga się tego Naczelna Rada Lekarska.
Władze Collegium Medicum UJ postanowiły pożegnać się z dotychczasowym dyrektorem Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu - Maciejem Kowalczykiem. Uczelnia poszukuje nowej osoby na to stanowisko
Siedem ośrodków medycznych z całej Polski odmówiło przebadania dr. Jana S. skazanego za branie pieniędzy od rodziców chorych dzieci. A od ich opinii o stanie zdrowia zależy, czy sąd zdecyduje o wykonaniu kary więzienia zasądzonej wobec lekarza.
- Antyaborcyjny billboard sugerujący, że rak jest wynikiem aborcji, jest realizacją konstytucyjnego prawa do swobody wypowiedzi i poglądów - informuje Ministerstwo Zdrowia.
Chorzy na Leśniowskiego-Crohna mają poważny problem - w aptekach brakuje niezbędnych w ich terapii leków. Co więcej, to nie pierwsza taka sytuacja. Prawdopodobnie wszystko przez wywóz leków za granicę.
Kraków po raz kolejny będzie szydełkował w ten weekend. A wszystko to w szczytnym celu: wolontariusze stworzą maskotki dla akcji "Ośmiorniczki dla wcześniaków".
Profesor Jerzy Sadowski pozostanie w szpitalu im. Jana Pawła II. Na jakich warunkach - jeszcze nie wiadomo. Wiadomo jednak, że konflikt pomiędzy znakomitym kardiochirurgiem i dyrektorką szpitala Anną Prokop-Staszecką wymknął się spod kontroli obu...
Zarząd Województwa Małopolskiego zobowiązał dyrekcję Szpitala im. Jana Pawła II do umożliwienia prof. Jerzemu Sadowskiemu pracy przy stole operacyjnym.
Prof. Jerzy Sadowski wraca do szpitala im. Jana Pawła II. Naszą nieoficjalną informację potwierdził przedstawiciel urzędu marszałkowskiego.
Kardiochirurdzy ze szpitala im. Jana Pawła II zaprotestowali przeciwko zamieszaniu, które powstało po tym jak prof. Jerzemu Sadowskiemu skończyła się umowa na wykonywanie zabiegów klinice.
Gdyby wierzyć w tezy na billboardzie, to 3,6 tys. kobiet na 4 tys., które rocznie zachorowuje na raka jajnika, dokonało aborcji - oburzają się lekarze i razem z organizacjami zrzeszającymi pacjentów onkologicznych odcinają się od plakatu...
Szacunek dla dokonań prof. Sadowskiego nie zwalnia z obowiązku zadawania mu istotnych pytań.
Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego uzyskał dofinansowanie na zakup aparatury medycznej i diagnostycznej oraz wyposażenie techniczne niezbędne do codziennego funkcjonowania.
Chcieliśmy uspokoić wszystkie nasze pacjentki. Co prawda nie zakwalifikowaliśmy się do ministerialnej sieci szpitali, ale zapewne uda nam się wywalczyć kontrakt z NFZ - mówi Renata Pietruszka, dyrektor szpitala położniczo-ginekologicznego Ujastek.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.