Zespół Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego w składzie: Rafał Czulak, Dominik Kaleta i Paweł Łukasiewicz zajął pierwsze miejsce na mistrzostwach w ratownictwie medycznym we Lwowie. Krakowska ekipa pokonała 13 innych zespołów.
Przez dwa dni w Krakowie i Brzesku będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego lub komórek macierzystych. Dni Dawcy organizuje fundacja DKMS.
Posłowie opozycji złożą w tej sprawie interpelację do ministra zdrowia - poinformowała posłanka PO podczas XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy
Światowa Organizacja Alergii (WAO) ostrzega: w 2050 roku na świecie będzie 4 mld alergików. O tym, jaki związek z alergiami ma mieszkanie w tak zanieczyszczonym mieście jak Kraków, mówiła na wtorkowej konferencji prof. Ewa Czarnobilska, kierowniczka...
Jeden wdech helu i mówimy głosem Kaczora Donalda. Jest mnóstwo śmiechu, ale dalsze konsekwencje mogą już nie być tak zabawne, zwłaszcza dla dzieci. Krakowski radny chce więc, żeby miasto wprowadziło proste zasady bezpieczeństwa.
W sobotę 105 lat skończyła emerytowana lekarka Irena Weiner, wieloletnia pracownica Szpitala im. Żeromskiego. W poniedziałek w jej domu w podkrakowskich Bolechowicach odbyła się uroczystość jubileuszowa.
Chcesz obciąć włosy? Zrób to w dobrym celu, czyli przekaż dla osób po chemioterapii. W Kalwarii Zebrzydowskiej w niedzielę rusza akcja "Daj Włos!".
1 października wchodzi w życie tzw. reforma Radziwiłła. Dla niektórych mieszkańców powiatu wadowickiego oznacza to, że po pomoc w święta i wieczorami będą jeździli ponad 20 km.
"Krakowskie Pogotowie Ratunkowe jest wzorem, a działanie dyrekcji jest dalece etyczne" - tak wicemarszałek Wojciech Kozak skomentował decyzję dyrekcji KPR, która nakazała ratownikom medycznym płacić z własnej kieszeni za uszkodzenia ambulansów.
Pędzący karetkami pogotowia do pacjentów ratownicy medyczni mają sami płacić za ewentualne uszkodzenia ambulansów. Dyrekcja krakowskiego pogotowia zdecydowała, że koszty ubezpieczenia pojazdów są dla placówki zbyt wysokie.
Uniwersytet Jagielloński potwierdza: sprawdzamy, czy możliwa jest budowa jeszcze jednego budynku.
Pacjenci z Krakowa od kilkunastu dni bezskutecznie poszukują w aptekach leku na zaburzenia rytmu serca. Aptekarze radzą im, żeby "udali się na prowincję, może tam uda im się go kupić".
Od 1 lipca ponad 250 mieszkańców Małopolski bierze udział w jednym z największych projektów telemedycznych w Polsce. Wyposażeni w specjalne kamizelki są badani pod kątem migotania przedsionków i przeciwdziałania udarom.
Przy Oddziale Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Małoinwazyjnej Szpitala im. Żeromskiego powstał pierwszy w Małopolsce Ośrodek Leczenia Przepuklin. Lekarze stosują metodę siatkową, która jest małoinwazyjna i pomaga szybciej wrócić do normalnego...
Prokuratura Rejonowa w Krakowie próbuje ustalić, dlaczego na szpitalnym oddziale ratunkowym zmarł 36-letni pacjent. Odpowiedzi być może nigdy nie poznamy, bo po dwóch sekcjach zwłok przyczyna zgonu jest nieznana.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.