Kończy się głosowanie na najlepszą koncepcję zagospodarowania Zakrzówka.
Radni odrzucili uwagi do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Bronowice - Wesele". Inwestorzy postulowali w nich zabudowę cennego zielonego terenu tuż przy Młynówce Królewskiej.
Miejski park z ogrodem ziołowym i mnóstwem miejsca na rekreację - tak w przyszłości wyglądać może działka między ulicami Karmelicką a Dolnych Młynów. Mieszkańcom nie podoba się jednak pośpiech w projektowaniu parku.
Po przesunięciach w budżecie miasta, z potrzebnych 6 mln zł na wykup nieruchomości od wojska pod nową siedzibę Muzeum Historii Fotografii, radni wysupłali już połowę. Drugą transzę planują wpłacić w przyszłym roku.
Od połowy września róg ulic Miodowej i Jakubat zdobi postać Asa z filmu "Hydrozagadka" Andrzeja Kondratiuka. - Chciałem żeby powstał na ulicy, gdzie jest dużo sklepów alkoholowych - mówi uliczny artysta, autor szablonu.
- Mieszkańcy mający styczność ze street-artem inaczej patrzą na miasto. Widzą w nim więcej możliwości i bardziej o nie dbają - przekonują Agnieszka Słabowska i Marcin Nawrocki z fundacji "Świadoma przestrzeń", pomysłodawcy projektu "101 murali dla...
Znamy już dwie wstępne koncepcje zagospodarowania terenu między ulicami Karmelicką a Dolnych Młynów. Działka w centrum miasta, którą teraz zajmuje parking może zostać przekształcona w park.
"Wołyń pamiętamy!" - taki napis, któremu towarzyszy symbol Polski Walczącej, pojawił się na budynku przy ulicy Grochowej, sąsiadującym z akademikiem i bursą zamieszkiwanymi przez ukraińską młodzież.
Za ponad 6 mln zł miasto kupi od wojska dwie działki i zabytkowy budynek przy ul. Rakowickiej. Muzeum Historii Fotografii urządzi tam nową siedzibę.
Choć prace przy budowie Superścieżki wzdłuż al. Powstania Warszawskiego ruszą dopiero wiosną przyszłego roku, już teraz startują związane z tą inwestycją działania artystyczne.
Mieszkańcy ulicy Kujawskiej żyją w nieustannym hałasie. Ryk z boiska szkolnego męczy ich nawet do późna w nocy. - Od kiedy wybudowali po sąsiedzku kamienicę, jest jeszcze gorzej - mówią.
W kwietniu nad Wisłą ma pojawić się balon, który będzie informował mieszkańców o smogu. Inwestor podpisał właśnie umowę z francuskim producentem.
Nasze podwórka: przeważnie zabetonowane, zniszczone i rzadko odwiedzane przez mieszkańców. A może by je zazielenić? Tak robi się w kilku polskich miastach, za ratowanie podwórek płacą samorządy. Wystarczy tylko złożyć wniosek.
Niewielki fragment do wypełnienia farbą, ostatnie poprawki konturów i cieniowanie malowidła sprayem - na rondzie Mogilskim dobiega końca malowanie nowego muralu.
- Idealną odległością, żeby drzewo miało dobre warunki do rozwoju, byłoby 10-15 m od budynku. Rozmowa z Piotrem Kempfem, dyrektorem Zarządu Zieleni Miejskiej.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.