- To placówka miarę XXI wieku, jest i będzie wizytówką gminy Kraków - przekonywano podczas otwarcia nowego żłobka przy ulicy Lipskiej. Nowa placówka może przyjąć setkę maluchów.
W szkolnych podręcznikach problem zanieczyszczonego powietrza traktowany jest po macoszemu. Czas to zmienić - uważa Krakowski Alarm Smogowy i zamierza w tej sprawie apelować do MEN.
Prawie 70 listów od rodziców i dziadków uczniów dostał prezydent Jacek Majchrowski. Pisali w nich o ciasnocie w szkołach w związku z reformą edukacji oraz podpowiadali, jak rozwiązać problem.
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" ogłosiła wyniki jubileuszowego, 20. rankingu techników i liceów w Polsce. Wśród tych pierwszych wygrało Technikum nr 7 w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. gen. Kustronia w Nowym Sączu. W pierwszej...
Rzecznik praw dziecka idzie na wojnę z wszawicą w szkołach. Do ich dyrektorów wysyła list, w którym pisze: "Nie potrzebujecie żadnej zgody rodziców na to, by pielęgniarki sprawdzały dzieciom głowy".
Daniel z Rdzawki był nękany przez szkolnych kolegów. Gdy opisaliśmy sprawę, rodzice jednego z oprawców wytoczyli rodzicom ofiary proces o zniesławienie. To oskarżenie odrzucił właśnie Sąd Okręgowy w Nowym Sączu. Prokuratura krajowa zaś zadecydowała...
W garnki, w których warzą się obiady uczniów, od lat zaglądają różne instytucje. Najczęściej sanepid, często NIK, czasem wojewodowie, bywa, że fundacje. Co tam znajdują? Za dużo białka, za dużo tłuszczu, węglowodanów i sodu.
Szkoły i inne miejsca pobytu dzieci nie zapewniają im bezpieczeństwa podczas smogu - uważa rzecznik praw dziecka. I apeluje do rządu o ustalenie wytycznych, co robić, gdy normy zanieczyszczenia powietrza są mocno przekroczone.
Nawet trzykrotnie przekroczone normy sodu, za dużo białka, węglowodanów i tłuszczu - sanepid skontrolował obiady, które jedzą dzieci w krakowskich szkołach. Jedzą, jeśli zdążą.
Dzieci i młodzież coraz więcej czasu spędzają ze smartfonami, tabletami i komputerami. Rodzice przeważnie nie mają czasu, aby kontrolować obecność podopiecznych w sieci.
Około 30 proc. uczniów krakowskich szkół w wieku od 14-19 lat używa urządzeń elektronicznych przez ponad pięć godzin dziennie. Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie zaprezentowało wyniki badań na temat nawyków dzieci i młodzieży...
Dyrektorka SP nr 2 zaalarmowała, że krakowskie szkoły nie świadczą uczniom pomocy psychologiczno-pedagogicznej w pełnym zakresie, bo miasto nie dało na nią pieniędzy. W efekcie doczekała się kontroli z kuratorium i upomnienia, że... nie pomaga...
Masz uwagi do sieci szkół przygotowanej pod reformę edukacji? Magistrat uruchomił internetowy adres, pod który możesz je wysłać.
Małopolskie gminy nie płacą nauczycielom za prowadzenie zajęć w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej. - Łamią prawo. Będziemy interweniować - zapowiada ZNP.
Czy Kraków pomoże finansowo rodzicom mającym dzieci w prywatnych żłobkach również w wakacje? Radni mają głosować nad pomysłem na najbliższej sesji. Tymczasem magistrat informuje: decyzja zapadnie najwcześniej w pierwszym kwartale 2018 r.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.