Sprzedaliśmy kilkaset biletów w kilka dni, część projekcji jest już wyprzedana. Liczę na to, że będzie bezpiecznie - mówi Bogdan Balicki z kina Agrafka. W przeciwieństwie do kin studyjnych, multipleksy w Krakowie nie wznowią jednak działalności 12...
"Wszystkie kolory świata" to zbiór bajek i opowiadań, które napisali polscy autorzy (od Joanny Olech, Grzegorza Kasdepkego, po Michała Rusinka). Jest książką o inności, jej chronieniu, także o szacunku i równości. Nie tylko dla dzieci.
Czy słysząc w tle "Bo we mnie jest seks" Kaliny Jędrusik, inaczej spojrzymy na arcydzieło Wojciecha Kossaka? Co przyciągnie naszą uwagę w gablocie, w której wszystko jest niebieskie? Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza na wystawę - eksperyment "Moc...
Krakowskie muzea i galerie mogą wreszcie zaprosić mieszkańców w odwiedziny. Jest w czym wybierać - w Krakowie działa aż 177 oddziałów muzealnych. Przestrzegając zaleceń sanitarnych, koronawirusa nie trzeba się bać.
Niepublikowane dotąd wykonanie "Dziennika Anne Frank", opery-monodramu Grigorija Frida opartej na jednym z najbardziej poruszających świadectw Holokaustu, od piątku można obejrzeć na miejskiej platformie Play Kraków.
Tomasz Kireńczuk będzie dyrektorem słynnego festiwalu teatralnego Santarcangelo. Zarząd włoskiego festiwalu docenił m.in. to, że Kireńczuk nie ugiął się i pokazał "Klątwę" we Wrocławiu, mimo wycofania ministerialnej dotacji.
Balet Cracovia Danza rozpoczyna starania o to, aby polonez trafił na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO. Wniosek w tej sprawie minister kultury i polski rząd wyślą do międzynarodowej komisji w marcu.
Pracownik posprząta swoje miejsce pracy, a dyrektor usiądzie w dyżurce i będzie prowadził rejestr, wydawał klucze, otwierał drzwi - Muzeum Krakowa poważnie potraktowało oszczędzanie w pandemii.
Bohaterką "Lady Dada" jest Elsa von Freytag-Loringhoven, ale nie jest to spektakl biograficzny, raczej rozważania o pragnieniu bycia artystycznym wolnym elektronem.
"Stań jak przyjaciel i spójrz mi w oczy - pogodnie, życzliwie" - tak zapowiada tegoroczny program Opera Rara. Festiwal wystartuje w cyfrowej formule 1 lutego na platformie Play Kraków i potrwa kilka miesięcy.
Spacery i biegi, gry miejskie, morsowanie - chociaż 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy musi dostosować się do pandemicznych obostrzeń, pomysłów na to, jak wesprzeć Orkiestrę "z głową", nie brakuje. Do wspólnej gry włącza się także...
- Stań jak przyjaciel i spójrz mi w oczy - pogodnie, życzliwie - tak zapowiada tegoroczny program Opera Rara. Festiwal wystartuje w cyfrowej formule 1 lutego na platformie Play Kraków.
Pozbawieni możliwości wystawiania swoich prac, a zatem i zarobku, artyści to grupa, która w pandemii ucierpiała szczególnie. Miasto postanowiło ich wesprzeć i kupić dzieła od twórców związanych z Krakowem. Stawia jednak warunki.
Pozują jak modelki. Może je ukształtować jak ludzkie ciało. Unikatowe lalki z kolekcji Moniki Mostowik będzie można oglądać w Białej Galerii Nowohuckiego Centrum Kultury.
Nie damy rady bez Waszego wsparcia - napisali do widzów pracownicy kultowego kina Mikro w Krakowie. I proszą o pomoc w utrzymaniu instytucji przy życiu.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.