Partnerka miliardera Józefa Wojciechowskiego wpłaciła na kampanię Andrzeja Kuliga 60 tys. zł. Sporo jest też wpłat od ludzi związanych biznesowo ze znanym deweloperem. W sumie Kuligowi udało się już uzbierać ponad 800 tys. zł.

Sprawdziliśmy, kto i dlaczego finansuje kampanie wyborcze kandydatów na prezydenta Krakowa.

Najciekawiej prezentuje się lista darczyńców komitetu wyborczego "Ku Przyszłości" Andrzeja Kuliga, pierwszego zastępcy Jacka Majchrowskiego, który w tegorocznych wyborach na prezydenta Krakowa startuje z poparciem urzędującego włodarza miasta.

Kiedy Jacek Majchrowski zrezygnował z ubiegania się o kolejną kadencję, to właśnie Kuliga wskazał jako osobę, która może go zastąpić.

– Urząd powinien objąć ktoś, kto ma pojęcie o mieście, zna mechanizmy funkcjonowania miasta i kto będzie dostępny przez cały czas. Sądzę, że najlepszym kandydatem jest mój zastępca prof. Andrzej Kulig – oznajmił Jacek Majchrowski podczas konferencji prasowej w listopadzie ubiegłego roku.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Bartosz Wieliński
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Ale bagno! Nie głosujcie na mafię!
  już oceniałe(a)ś
  71
  13
  Niezależny kandytat Andrzej Kulig! Żenujący typ udający dobrego człowieka troszczącego się o innych. A tu takie newsy..., kolejny pocałunek śmierci od cara JM.
  @JF_K
  Dlaczego nikt nie wspomina, że Kulig miał w przeszłości próby samobójcze?!
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  To chyba nazywa się łapówka wyborcza?
  już oceniałe(a)ś
  53
  6
  Witajcie w Krakowie!
  już oceniałe(a)ś
  49
  11
  To już wiemy kto w Lidze Kuliga gra!
  @tomasz.pytko
  Kandydat 3 drogi. Nawet kolory banerów zbliżone.
  Nie dla kuliga i muzyka, nie dla starego ukladu
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Ale sprytne, stara kadra wyjadaczy przygotowuje się do kontynuowania polityki JM lub gorzej. Zaledwie chwilę temu do gry wszedł także były wieloletni dyrektor Wydziału Architektury!!! i prawnik Muzyk !!! /ten przypadek tutaj nie jest to na pewno zawód zaufania społecznego; mogę podać przykłady/. Czyli duet z dużym wsparciem ?. już jest.
  NIE NIE NIE. OPAMIĘTAJCIE SIĘ WYBORCY.
  UMK należy oczyścić ze starych, wpuścić nowe, młode twarze. NIE dla KULIGA NIE dla MUZYKA NIE dla Gibały/choć szkoda młodych aktywistów ?
  Tylko MISZALSKI i ew Mazur, reszta się nie liczy. Komarewicz startuje tylko dlatego, żeby już robić reklamę marszałkowi, bo dziwne i jasne - Kuliga poparło PSL = czytaj partia 3 droga.
  A rozdrobnienie jest zamierzone.
  9 kandydatów, chore
  @voxpopuli
  Jesli do drugiej tury wejdzie PIS oraz "ukryta wersja PIS" czyli Gibała - nie bedzie na kogo głosowac . Moze nie wtedy wygra PIS bo przynajmniej bedzie wiadomo kto jest odpowiedzialny
  już oceniałe(a)ś
  4
  3
  @adam_jozef
  Szanowny Panie, chyba mnie Pan z kimś pomylił, określając mnie "ukrytą wersją PISu". Bardzo jestem ciekawy argumentacji, ponieważ nie wiem, czy Pan wie, ale już w 2018 roku podczas wyborów samorządowych wykluczyłem ewentualną koalicję z klubem PIS po wyborach jak i poparcie Małgorzaty Wassermann w II turze podpisując "Kordon Sanitarny", czyli umowę polityczną dotyczącą braku współpracy w Krakowie z Prawem i Sprawiedliwością. Od tamtej pory nie zmieniłem swoich przekonań.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Witamy w Krakowie. Mieście królów polskich. I deweloperów. Ma ktoś jeszcze wątpliwości, o co toczy się gra? A marne osiem stów to się im spłaci na pierwszej budowie zaś Pan Kulig i dwór jego będzie rządził długo i szczęśliwie. I błagam, nie pytajcie, co słychać u innych kandydatów. Wszak TEN kandydat jest dla Krakowa najlepszy.
  już oceniałe(a)ś
  29
  5
  Ten deweloper jest znany z wyboru najwyższej jakości materiałów budowlanych.
  Od dawna, od przeszłości.
  Nie ma powodu, żeby zmieniał asortyment.
  W przyszłości .
  Ku, albo jakoś tak.
  @bra-tanki
  O ile dobrze pamiętam zaraz po "Ku przyszłości" było "Spytaj milicjanta".
  już oceniałe(a)ś
  4
  2
  @heisen_
  "Która droga słuszna
  Według prawa i porządku
  Kto prowadzi mnie do szczęścia
  i zaszczytnych obowiązków"

  :D
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @bra-tanki
  Tylko z budynkiem PKO Bp na ul. Wielopole nie radzi sobie od lat.
  Czyżby chciał go zniszczyć i wystawić nowy hotel ocieplony styropianem?
  już oceniałe(a)ś
  2
  0