"KL Plaszow. Miejsce po, miejsce bez" - to tytuł otwartej w piątek wystawy plenerowej Muzeum KL Plaszow. Opowiada ona o historii byłego niemieckiego obozu i ludziach, którzy tu stracili życie.
Wystawa zlokalizowana jest na terenie poobozowym. Składa się z 15 tablic, których treść łączą przekaz historyczny ze słowami świadków. Uzupełnia ją 41 punktów terenowych, informujących o lokalizacji obiektów istotnych dla historii obozu. W terenie znajdują się także trzy okna archeologiczne.
Przy pomocy betonowych znaczników określone zostały granice dwóch cmentarzy żydowskich. Plac apelowy otoczony został żwirową opaską, a dwa ciągi schodów terenowych ułatwiają dostęp do bardziej stromo położonych części upamiętnienia. Koszt realizacji pierwszego etapu inwestycji wyniósł blisko 7,6 mln zł.
Wszystkie komentarze
Starannie ? Nie kpij. Jakość robót jak za PRLu. Przeglądnąłem wszystkie zdjęcia i nie ma żadnego zdjęcia na którym widać liczne zastoiska wody spowodowane nie przemyślanym projektem choćby przy szańcu FS-22. Nie robią na mnie wrażenia nieuporządkowane koleiny po pojazdach budowy, a poszerzenie jaru w celu wykonania schodów o z góry założonej szerokości to mała ingerencja? Wcześniej ludzie się nie mieścili?