Trzy orszaki dotarły w południe na Rynek Główny. W pochodzie z okazji święta Trzech Króli uczestniczyli również wolontariusze Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia, którzy zbierali datki na rzecz pomocy osobom w kryzysie bezdomności.

Podobnie jak w zeszłych latach krakowskie korowody z okazji święta Trzech Króli rozpoczęły się w trzech punktach: na Wzgórzu Wawelskim, na placu Matejki oraz przy Salezjańskim Parku Wioski Świata. Orszaki  zostały poprzedzone mszami: o 9.30 w kościele św. Floriana i o 10 w katedrze na Wawelu oraz w kościele św. Stanisława Kostki. Ostatecznie wszystkie orszaki wyruszyły w swoje trasy około godziny 11.

Większość uczestników miała na głowach korony - symbol tego święta. Marszom towarzyszył śpiew kolęd. Na czele szły osoby niosące modele gwiazd, do których odnosiło się hasło tegorocznej edycji: „Niech prowadzi nas Gwiazda".

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.

Monika Tutak-Goll poleca
Podobne artykuły
Więcej
    Komentarze
    Czemu oni tak publicznie manifestuja swoja orientacje religijną?
    @kragon
    Bo są normalni.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    "Tłum w koronach na Rynku Głównym - Orszak Trzech Króli przeszedł przez Kraków".
    To tak a propos nieustannych informacji, że wiara wśród Polaków maleje, a Kościół traci na znaczeniu...
    już oceniałe(a)ś
    2
    1
    Arcyfaszysta leży plackiem w katakumbach watykańskich i opłakuje konserwę betonową Benka.
    już oceniałe(a)ś
    1
    0
    Dlaczgo tag Katolicyzm, czyautorka Guzowska nie wie, że to nie tylko u katolików święto.
    W Wawelach śpiewa Jan Wojdak. To żadne mecyje sprawdzić przed wrzuceniem na stronę. Tym bardziej, że pan ma 75 lat i chociażby z racji wieku minimum szcunku mu się należy.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0