Taksówki, sprzedaż detaliczna, firmy zajmujące się oprogramowaniem - krakowski urząd pracy przedstawił raport, pokazujący, jakie firmy zakończyły działalność w trakcie pandemii. Okazuje się, że lepiej na rynku pracy zaczęły sobie radzić kobiety.

Raport to efekt prac Grodzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, opracowany w ramach Krakowskiego Obserwatorium Rynku Pracy. Autorzy postanowili przeanalizować takie czynniki jak stopa bezrobocia, struktura osób bezrobotnych, zatrudnienie cudzoziemców czy podmioty gospodarcze w Krakowie, porównując czas przed pandemią, tuż po jej wybuchu, a także rok 2021, kiedy sytuacja na rynku powinna się stabilizować.

Jakie bezrobocie w Krakowie?

Czego możemy się dowiedzieć? Na przykład tego, że mimo dużych obaw sytuacja w Krakowie była i jest całkiem stabilna, a wzrost wskaźnika stopy bezrobocia od marca 2020 r. do marca 2021 r. wyniósł 1,3 proc.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.

Monika Tutak-Goll poleca
Podobne artykuły
Więcej
    Komentarze
    Poczekajcie do stycznia na Polski Wał. Zacznie się...
    już oceniałe(a)ś
    1
    0
    Żeby propagować dwupłciowe podejscie do gospodarki?! Tego sie tu nie spodziewalem.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0