Stowarzyszenie "Ulepszamy Kraków" złożyło w magistracie obywatelski projekt uchwały dotyczący losu zwierząt. A w nim 15 postulatów, które poprawią los ptaków, koni dorożkarskich czy bezpańskich kotów i psów. - Potrzebujemy promila z budżetu miasta - wylicza pomysłodawca akcji Krzysztof Kwarciak.
"Na terenie Krakowa mało jest poideł dla zwierząt. Proponujemy, by te obowiązkowo znajdowały się w każdym parku" - to jeden z 15 postulatów, które animalsi wpisali do obywatelskiego projektu uchwały "Kraków miastem przyjaznym dla zwierząt".
Dokument złożono w UMK we wtorek. Podpisy pod projektem (jest ich ok. 400) zbierano w Krakowie od sierpnia. Zgodnie z obowiązującym w kraju prawem, radni muszą zagłosować nad jego przyjęciem lub odrzuceniem w ciągu trzech miesięcy.
Wszystkie komentarze
Nie o utrzymanie populacji kotów dziko żyjących tu chodzi... Opieka nad nimi ma inny cel.
Jak to, już wymyślili. Intensywna zabudowa każdego wolnego skwerku w centrum miast żeby mieszkańcy suburbiów oddali dzikom zabrane tereny.
Mam propozycję żeby w pierwszej kolejności jednak zająć się pomocą dla staruszków w zaszczepieniu się.
czy jesteś w stanie sobie wyobrazić, że zarówno radni mogą zajmować się różnymi sprawami, jak i w budżecie miasta jest miejsce na różne pozycje? i że pomoc staruszkom (??) nie wyklucza pomocy zwierzętom?
Obawiam się, że nie są. Pomoc zwierzętom zainicjował ktoś spoza RM, a w sprawie pomocy osobom starszym radni jak dotąd nic nie zrobili.
Tak piszesz, takie pierdoły, byle coś napisać, postaraj się może najpierw coś poczytać:
"W przychodni Scanmed przy ul. Armii Krajowej słyszymy, że ludzie dzwonią i pytają o możliwość zaszczepienia starszej osoby w domu. – Nic nie wiemy. Ministerstwo Zdrowia nie dało żadnych wytycznych w tym temacie – mówi rejestratorka.
Z resortu zdrowia popłynęły wytyczne, by starsze osoby były na szczepienie dowożone. Dowóz powinny zorganizować im w pierwszej kolejności placówki podstawowej opieki zdrowotnej, a jeśli nie ma takiej możliwości, powinna zająć się nim gmina. Ma on być współfinansowany przez rząd, który pokryje wysokość 80 proc. średnich kosztów.
Kraków już ogłosił, że zorganizuje dojazd do szczepień wszystkim potrzebującym. Z pomocy mogą skorzystać osoby powyżej 70. roku życia oraz osoby z orzeczeniami o niepełnosprawności. Pomoc rusza 25 stycznia – w dniu, gdy zgodnie z harmonogramem Narodowego Programu Szczepień mają się rozpocząć szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów. Wcześniej trzeba zgłosić potrzebę dowozu na szczepienie, dzwoniąc na specjalną infolinię 12 616 52 66 (w godzinach 8-15)."
Wyborcza, "Szczepienie na COVID-19. Wielu seniorów nie jest w stanie dotrzeć do punktu szczepień" - Olga Szpunar, Dominika Wantuch - 18 stycznia 2021 06:10
Zamiast cytować daj dobry przykład i napisz coś od siebie, np. o tym co zrobił jakiś radny żeby infolinia UMK nie zachęcała staruszków do brania taksówki (o czym było w tym tekście, ale raczyłeś pominąć).