"Tu Policja. W związku z ogłoszoną w Polsce epidemią koronawirusa prosimy, aby dla własnego bezpieczeństwa pozostać w domach" - taki komunikat emituje radiowóz z nagłosnieniem, który od wtorku jeździ po ulicach Krakowa.

Radiowóz, będący na wyposażeniu Oddziału Prewencji Policji, posiada mobilny system nagłośnieniowy LRAD. Nagrany komunikat jest odtwarzany w czasie przejazdu ulicami miasta, a także w pobliżu parków, bulwarów wiślanych i innych miejsc najczęściej uczęszczanych przez mieszkańców.

Stan epidemii

Akcja policji jest związana z ogłoszonym 20 marca na terenie całego kraju stanem epidemii.

Komunikat policji

"Tu Policja. W związku z ogłoszoną w Polsce epidemią koronawirusa prosimy, aby dla własnego bezpieczeństwa pozostać w domach. Jeżeli niezbędne jest opuszczenie miejsca zamieszkania, należy unikać bezpośredniego kontaktu z innymi osobami, zachowując dystans co najmniej dwóch metrów. Prosimy o niegrupowanie się, aby zminimalizować ryzyko zakażenia. Apelujemy, zostańcie w domach. To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas, nie tylko dzisiaj i jutro, ale przez cały czas trwania epidemii, zależy zdrowie i życie nasze oraz najbliższych".

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Tak, koło mojego mieszkania też przejeżdżał. Pięć staruszek, tradycyjnie obradujących na ławeczce w parku (widuję je tam regularnie od 10 dni, tzn. odkąd siedzę w domu, żeby nie narażać siebie i innych na zakażenie), w skupieniu wysłuchało komunikatu i po odjeździe radiowozu wróciło do dyskusji.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Czemu "emituje", a nie "nadaje"? Formalnie nie ma błędu językowego, ale brzmi to źle.
  @pfg.
  bo to licencjaty piszą, bez wyczucia językowego, smaku i wykształcenia
  już oceniałe(a)ś
  1
  0