Aż 196 pkt potrzebowali absolwenci gimnazjów, by dostać się do klasy w I Liceum Ogólnokształcącym Sportowym w Krakowie. 193,9 pkt było potrzebne absolwentom podstawówek, by dostać się do klasy matematyczno-fizyczno-informatycznej w V LO. Znamy progi punktowe do najpopularniejszych krakowskich liceów.
Najwięcej kandydatów na jedno miejsce (nawet 2,58) przypadało w tym roku w I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII, X i XIII Liceum Ogólnokształcącym oraz w I LO Sportowym.
Zarówno gimnazjaliści, jak i absolwenci podstawówek mogli zdobyć łącznie 200 pkt: po 100 za egzamin (gimnazjalny lub ósmoklasisty) oraz 100 za oceny i dodatkowe aktywności (wolontariat, konkursy przedmiotowe etc.).
Najwyższy próg punktowy obowiązywał w jednej z klas Liceum Sportowego. By się do niej dostać, absolwenci gimnazjów musieli uzyskać 196 pkt.
Wszystkie komentarze
Mogło być tak, że na 28 przyjętych osób 27 weszło bez konkursu ze względu na osiągnięcia sportowe. Wtedy, jeśli spośród pozostałych kandydatów jeden miał 196 punktów, to taki właśnie był próg. Kolejni mogli mieć po 170, ale próg i tak wyznacza ostatni (w moim skrajnym przykładzie jedyny), który się dostał za punkty.
Nie jest to możliwe - nie ma możliwości przyjęcia "poza konkursem" za osiągnięcia sportowe. Można za nie dostać dodatkowe punkty (w ramach 18 punktów za osiągniecia - wiecej sie nie da). "Poza konkursem" przyjmowani są tylko laureaci konkursów wiedzy. Moim zdaniem tutaj możliwe są tylko 2 scenariusze i to raczej powien sprawdzić autor artykułu: albo jest to błąd redakcyjny i powinno być 169 albo (co najbardziej prawdopodobne) podano punkty uwzględniające egzamin sprawnościowy, który przeprowadzany jest w szkołach sportowych. Ale wówczas to zupełnie inna skala punktacji wykraczająca poza 200 punktów.
Możliwe to to jest - pytanie tylko, ile punktów maksymalnie można było zdobyć - zwykle do klas sportowych obowiązuje test sprawnościowy - we Wrocławiu w jednej z klas sportowych w ubiegłym roku próg wynosił 360, do innej 219,a z kolei do pre-IB - 203,a do dwujęzycznej 202. Wszystko zależy od tego, jaki jest punkt odniesienia
chodziło mi tylko o to, że nie jest możliwe dostanie się do LO za osiągniecia sportowe poza rekrutacją - w ten sposób przyjmowani są tylko laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych - wówczas żadne punkty nie mają znaczenia - muszą być przyjęci i już ; a w drugiej części wypowiedzi miałam dokładnie na myśli to o czym piszesz :) tzn. dodatkową punktację za testy sprawnościowe - sięgające kilkuset punktów - z ciekawości sprawdziłam - w tym konkretnym LO sportowym dostawało się 50 punktów za test sprawnościowy - zatem razem można było dostać 250 punktów max. :) stąd to 196 punktów