Ponad 300 osób wzięło udział w piątkowy wieczór w Krakowie w manifestacji przeciwko masowemu odstrzałowi dzików planowanemu przez rząd.
„Zostawmy dziki w spokoju”, Żyj! Ryj!” – skandowali krakowianie. Zebrani pod Wieżą Ratuszową na manifestacji zatytułowanej „Solidarni z dzikami” mieli jeden cel: powstrzymanie planowanego przez rząd wybicia nawet 210 tysięcy dzików w całej Polsce – 90 proc. populacji. Powód: walka z wirusem ASF (African swine fever, czyli afrykański pomór świń).
Na manifestacji pojawili się etycy, filozofowie, działacze na rzecz praw zwierząt i ekolodzy zreszeni wokół różnych organizacji: Matki Polki na wyrębie, Siostry Rzeki, Pracownia na rzecz Wszystkich Istot, Partia Zieloni, Rewersy kultury, Towarzystwo na rzecz Ochrony Przyrody, Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze oraz Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.
Wszystkie komentarze