W środę, 6 grudnia, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza do swojego nowego oddziału, a jednocześnie jednego z pierwszych w Polsce magazynów studyjnych. A 7 grudnia na Rynku Głównym muzeum organizuje tradycyjnie Konkurs Szopek Krakowskich. Placówkę czeka też zmiana nazwy.

Od rozpoczęcia prac nad magazynem mija właśnie 10 lat, po drodze koncepcja kilka razy się zmieniła.

– Fakt, że otwieramy magazyn studyjny, w którym nie tylko bezpiecznie i wygodnie przechowujemy nasze zbiory, ale także udostępniamy je publiczności, to dowód na zmianę myślenia o roli muzeum. Współcześnie uznajemy, że ich zadaniem jest nie tylko gromadzenie zbiorów, ale i publiczności wokół zbiorów - mówi Michał Niezabitowski, dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.

Michał Olszewski poleca
Podobne artykuły
Więcej
    Komentarze
    A co złego jest w starej nazwie ? jeżeli ma nastąpić zmiana optyki na współczesny Kraków, to jednocześnie na folderku powinien być: lejący pod ścianą Anglik (najlepiej przebrany za kobietę), zabudowywany kompletnie bez planu i pomysłu każdy spłachetek zielonego terenu - z równoczesnym brakiem powstania choćby jednego zielonego skweru (taki Żabiniec, Ruczaj, Kurdwanów czy Zabłocie), Kaczyński pochowany na Wawelu i wielka kupa smogu nad tym wszystkim - zaiste, nie pokazujmy historii Krakowa - chwalmy się jego teraźniejszością...
    już oceniałe(a)ś
    3
    0
    <<< Muzeum rozważa dwie wersje nowej nazwy – Muzeum Kraków i Muzeum Krakowa. >>>

    Jak już ma być nowocześnie i po zagranicznemu, to proponuję: Kraków Muzeum.
    już oceniałe(a)ś
    1
    0