Wojewoda małopolski podtrzymał pozwolenie na budowę hotelu, apartamentów i garażu podziemnego na 158 miejsc w sercu Krakowa. Mieszkańcy, którzy protestowali przeciwko temu, mają miesiąc na złożenie skargi do sądu.

Prawie setka mieszkańców, kilka wspólnot mieszkaniowych i stowarzyszenia protestują przeciwko budowie hotelu i apartamentów w kwartale między kamienicami w centrum Krakowa.

Projekt budowlany, który w maju zatwierdził wydział architektury i urbanistyki, zakłada, że oprócz remontu zabytkowego, cennego gmachu przy ul. Stradom 12-14 zbudowany zostanie na jego tyłach apartamentowiec. Powstanie w miejscu, gdzie kiedyś było przedszkole. Pod nowym blokiem będzie 158 miejsc w garażu podziemnym. Z kolei w zabytkowej części pięciogwiazdkowy hotel na 125 pokoi.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. 
 
Monika Tutak-Goll poleca
Podobne artykuły
Więcej
    Komentarze
    Dobrze, że się buduje coś nowego. Hotel przyniesie więcej życia w centrum niż biblioteka. Szkoda jedynie parkingu na 150 aut - za dużo jak na centrum.
    @mireon
    Taa, wprowadzą się tylko bezdzietni, bezżenni, pracujący 500 m od Stradomia...
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Zawiść i zazdrość maluczkich, zawsze przeszkadza każda budowa, byle potestować
    już oceniałe(a)ś
    2
    1