Pod tym nowym adresem na klienta czyhają wszelkie pułapki: knajpa nazywa się Nota Resto, a właściwie jeszcze bardziej zagranicznie: Nota Resto by Tomasz Leśniak. Owszem, restauracja to nie ambitna proza, ale minimum czujności językowej się przydaje.

Kiedy tam byliśmy, Nota była już otwarta, ale w jednej części nadal trwały drobne prace, takie jak montaż szyb. Wspomniany w nazwie Tomasz Leśniak oprócz tego, że jest doświadczonym szefem kuchni, jest również, pora to powiedzieć jasno, kucharzem polskiej reprezentacji piłki nożnej, czemu poświęcił książkę (jest wystawiona w strategicznych punktach bratniego lokalu, bistra połączonego z Notą).

W karcie znalazło się wszystko, jakby szef nie mógł się na nic zdecydować: polska wołowina, burger, makaron, nawet pizza. To zwykle oznaka złego. Po ostatnie, jeśli mamy sobie wypowiedzieć wszystkie tematy trudne: Tomasz Leśniak jest głównym tematem karty Tomasza Leśniaka, zaludnionej przez małe Tomasze Leśniaki i wierszyki o Leśniaku Tomaszu. Czuję się w takich sytuacjach bardzo zakłopotany.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Agata Żelazowska poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Czy Szanowny Autor zamawiając kawałek jelenia nie ma skojarzeń z dziką zwierzyną biegającą po resztach lasów jakie nam zostały, zastrzeloną przez jednego z tych nierzadko nawalonych myśliwych, którym wolno coraz więcej i za chwilę pojawią się w Lasku Wolskim? Z ciekawości pytam, bo dziwi mnie, że ludzie nie mają umiejętności kojarzenia faktów, zależności typu popyt - podaż itp.
  @szakaraka resztach lasów? No wybacz, ale lasów to akurat w Polsce nie brakuje
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @szakaraka Z ciekawości pytam: a gicz cielęca to rośnie na drzewach?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0