Więcej
  Komentarze
  Ciekawy artykuł. Byłby jeszcze pełniejszy, gdyby można było zaznaczyć położenie tamtych mostów. W takim przypadku wiele osób poznałoby pełniej historię naszego miasta. Poza tym był jeszcze most w Mogile, wysadzony przez Polskie Wojsko w 1939, w latach 90 był most wojskowy na wysokości Galerii Kazimierz, przeniesiony potem obok obecnego mostu Wandy.
  @Gość: mostowy Most wojskowy nie był przeniesiony "obok" obecnego mostu Wandy, ale to most Wandy jest zbudowany w oparciu o elementy tego mostu wojskowego.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Szkoda, że nie ma zdjęć (w ogóle istnieją jakieś?) mostu Sierakowskiego na Prądniku, chyba najstarszego kamiennego mostu w pierwszej Rzeczpospolitej, zbudowanego w XVIII wieku, a zburzonego w 1961 gdy rozbudowywano skrzyżowanie 29 Listopada i Opolskiej.
  @tomeyk NIe daleko przełęczy świętego Justa w drodze do N. Sącza jest most kamienny z czasów rzymskich
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Królestwo za zdjęcia/plany mostów ludwinowskich (drogowego i kolejowego) nad Rudawą przed jej kanalizacją!
  @Gość: mohn Jeśli mosty ludwinowskie, to chyba Wilga, a nie Rudawa? pl.wikipedia.org/wiki/Ludwin%C3%B3w_%28Krak%C3%B3w%29
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Byłoby fenomenalnie, gdyby udało się odbudować dawny Most Krakusa - w miejscu, gdzie pierwotnie stał, a gdzie obecnie znajduje się most Powstańców Śląskich, przebijający swoją bezpłciowością Grunwaldzki i Dębnicki. Swoją drogą - właśnie zdjęcia ukończonego Mostu Krakusa brakuje mi w tym artykule. A był piękny.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Dawno, dawno temu Wisła była rzeką, teraz to śmierdzący kanał. Spasiba czerwony PRLu.
  @Gość: Kaz No to byś się zdziwił ile wtedy wszelakiego syfu płynęło Wisłą w Krakowie. Cała miejska kanalizacja bezpośrednio do rzeki...
  już oceniałe(a)ś
  2
  1