W najbliższych miesiącach właściciele "szkieletora" chcą znaleźć wykonawcę, który w marcu przyszłego roku ruszy z pracami budowlanymi. Czy to prawdziwy początek końca najbardziej wstydliwej krakowskiej inwestycji?
Na sprzedaży zabytkowego pustostanu przy ul. Józefa miasto zarobi ponad dwukrotnie więcej, niż wynosiła wyjściowa cena przetargowa. Aż dwudziestu chętnych walczyło o sypiącą się kamienicę.
Jeden głos zadecydował o tym, że Superścieżka będzie urządzana według koncepcji zatytułowanej ?Słowo?. Jej autorzy chcą, by między rondami Grzegórzeckim i Mogilskim powstały m.in. miejska poczekalnia ze stoiskami bukinistów, pole do minigolfa i gry...
Kolejny dzień bez prądu mieszkańców domu przy ul. Prądzyńskiego. Tauron obiecał tymczasowe podłączenie do sieci trafo, ale zgodę muszą wyrazić właściciele działek, przez które ma przebiegać linia zasilająca. A część z nich jest nieznana.
- Po remoncie pani Momot będzie mogła dalej sprzedawać kwiaty, ale musi dopilnować formalności - twierdzą urzędnicy. Kwiaciarka może uniknąć egzekucji, jeśli zdemontuje budynek.
Jesienią rozpocznie się rozbiórka hal Telpodu. Zamiast nich powstanie olbrzymi kompleks biurowy. - Chcemy co roku oddawać do użytku jeden biurowiec. Właśnie negocjujemy z deweloperami wykonanie części lub całości projektu - poinformował Grzegorz...
Browar przy ulicy Lubicz znowu działa - po 14 latach przerwy. Ma być to miejsce nie tylko dla piwoszy. Co sobotę będą się tu odbywać koncerty na żywo.
Znów nie udało się wręczyć kilograma kwaśnych cytryn - głównej nagrody w plebiscycie na najszpetniejszy budynek w Krakowie. Sierpniowa edycja "Front Maliny" kolejny raz zmotywowała zarządców budynków do usuwania bazgrołów ze swoich elewacji.
Ubezpieczyciel wystawił na sprzedaż prawo do wieczystego użytkowania terenu dawnej stacji paliw przy rondzie Matecznego. Cena - 776 tys. zł.
Czy 250 samochodów w garażu w centrum miasta wpływa na środowisko? Magistrat uznał, że inwestor, który chciałby zbudować go między ulicami Krupniczą i Podwale, nie musi tego sprawdzać.
Zakopiańscy radni przyjęli uchwałę o utworzeniu parku kulturowego dla Krupówek. Tylko dwóch radnych było przeciw poprawieniu estetyki centrum miasta.
Osiem firm wystartowało w drugim przetargu na budowę siedziby wojewódzkiego inspektoratu ochrony środowiska. Urzędnicy chcieliby przeprowadzić się do nowego budynku już w przyszłym roku.
Na Wiśle w kilku miejscach unosi się zielona rzęsa, w której pływają plastikowe i szklane butelki. Za porządek wzdłuż krakowskich rzek odpowiedzialne są aż trzy instytucje, ale na sprzątanie nie mają pieniędzy. W październiku urzędników wyręczą...
Nie renowacja, ale czasowa rewitalizacja. Największa w centrum Krakowa postprzemysłowa przestrzeń po Cygar-Fabryce przy ul. Dolnych Młynów zamiast niszczeć, ma zmienić się w zagłębie nowych inicjatyw.
W dniu 28 sierpnia br. w "Gazecie Wyborczej" ukazał się artykuł "Udziały spółki Leopard kupili warszawscy adwokaci", zawierający szereg nieścisłości dotyczących stanu faktycznego i rzutujących negatywnie na moje dobre imię.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.