Ważny rok dla największego parku w mieście - przybędzie lamp, powstanie projekt rewitalizacji, ruszą pierwsze prace. Chodzi o Park Lotników Polskich, o który od kilku lat walczą mieszkańcy Czyżyn.
Zarząd Zieleni Miejskiej uruchamia pilotażowy projekt - z mieszkańcami obsadzi roślinami ekrany akustyczne na Ruczaju. Wykorzysta krzewy i pnącza chłonące szkodliwe pyły.
Pofabryczna przestrzeń w dawnych Zakładach Tytoniowych przy Dolnych Młynów ma ożyć. Fundacja Tytano zarządzająca budynkami zapowiada, że podpisze umowy z 50 z ponad 200 firm, które chcą wynajmować tu powierzchnię.
Jesienią 2017 r. dystrybutor energii otworzy na Kazimierzu nowoczesne centrum zarządzania siecią elektroenergetyczną dla Małopolski.
W wąskim gardle ul. Kalwaryjskiej inwestor planuje wybudować kilkupiętrowy biurowiec z garażem podziemnym na 25 samochodów. Urzędnicy uważają, że auta, wyjeżdżając w pobliżu wiecznie zakorkowanego miejsca, nie sprawią większego kłopotu.
Adaptacja hotelu Cracovia na oddział Muzeum Narodowego w Krakowie to jeden z pomysłów nowych władz placówki. - Chcemy, by muzeum wyszło na zewnątrz i by było obecne w przestrzeni miasta - mówi Andrzej Betlej, dyrektor MNK.
Za 140 tys. zł wyremontowano ławki, odmulono oczko wodne i zainstalowano wyspę, na której ptaki będą mogły gniazdować. Za kilka dni odbędzie się oficjalny odbiór prac na Łąkach Nowohuckich.
Zarząd Zieleni Miejskiej apeluje do mieszkańców, by przynieśli ukorzenione świąteczne drzewka. Wspólnie chcą je posadzić w donicach, które niedawno przewieźli z ul. Rajskiej na Zabłocie.
Mieszkańcy Prądnika Czerwonego są zbulwersowani wycinką kilkudziesięciu drzew i krzewów. Drzewa osłaniały Smoczy Skwer od spalin i hałasu z samochodów przejeżdżających ul. Bohomolca.
Do trzech istniejących stacji monitorujących krakowskie powietrze dołączają kolejne trzy. Jedna - przy ul. Dietla - już działa. Dwie kolejne zaczną działać na przełomie roku.
Mimo że przebudowa dawnego hotelu Cracovia pozostaje zawieszona, w sąsiedztwie już wycięto 60 drzew i setki krzewów ozdobnych. Kiedy dojdzie do porozumienia konserwatora zabytków z projektantem? Obie strony oceniają, że na początku 2016 roku.
Każdego ranka od kilku miesięcy na ul. Szujskiego powtarza się ta sama historia. Chodniki z obu stron jezdni zajęte są przez robotników. Po jednej stronie budują hotel, po drugiej remontują kamienicę - pisze Czytelnik.
Do końca roku pozostało zaledwie dziesięć dni. Tradycyjnie Kraków hucznie pożegna stary i przywita nowy rok na Rynku Głównym. Tym razem na scenie od strony ulic Sławkowskiej i św. Jana.
Dobiega końca drugi etap rewaloryzacji i adaptacji dawnej strzelnicy garnizonowej na Woli Justowskiej.
Dlaczego wycięto drzewa przed zabytkowym domem rodzinnym Kossaków w Krakowie? - Cztery drzewa zagrażały bezpieczeństwu przechodniów, a jedno rozsadzało fundamenty budynku - informuje obecny właściciel. Zapowiada, że w 2016 r. będzie kontynuował...
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.