Biuro Planowania zaprosiło na konsultacje w sprawie nowych planów zagospodarowania przestrzennego Azorów. W ślad za zaproszeniami urzędników swoje zaproszenia rozesłali radni. - Takie podszywanie się jest bardzo nieeleganckie - komentuje...
W minioną środę zadrżałem, słysząc podczas prezentacji tzw. mikroparku z ust wiceprezesa Krzysztofa Krzysztofika (Krakowski Park Technologiczny): - Niedobór zieleni to jedna z bolączek Krakowa. Nie wszędzie jednak możemy mieć w mieście parki i...
Rozmowa z prof. Marcinem Pietrzykowskim, prodziekanem Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego.
Radni i mieszkańcy chcą parku na działce między ulicami Dolnych Młynów i Karmelicką. Ratunkiem mogły być fundusze unijne. Władze miasta wolą je wykorzystać na rewitalizację blokowisk.
MIESZKAĆ PO LUDZKU. Najmodniejszy kolor w tym roku to marsala, czyli barwa oscylująca między brązem a czerwienią. Z kolei najpopularniejszym materiałem jest miedź, która idealnie wpasowuje się w przestrzenie przytulne i industrialne. Jest też sporo...
MIESZKAĆ PO LUDZKU. Podobnie jak w modzie, w mieszkalnictwie też obowiązują trendy. Oba te światy bardzo się przenikają i wzajemnie się inspirują.
MIESZKAĆ PO LUDZKU. Możemy kochać lofty, oglądać kolorowe czasopisma, ale wanny stojącej na środku pokoju w naszym M2 przecież nie zamontujemy. Rozmowa z Zuzanną Skalską, analitykiem trendów ds. dizajnu, innowacji i biznesu w 360Inspiration.
Budynki wokół placu Centralnego właśnie wpisane do rejestru zabytków Krakowa! Świetnie. Ale decyzja wojewódzkiego konserwatora zabytków nie przywróci jednak wnętrzom oryginalnego wystroju. To grzech zaniechania, który trudno wybaczyć.
Bruk pochodzący prawdopodobnie z XVI wieku, a także fragmenty ceramiki i metalowych przedmiotów odkryli archeolodzy na remontowanej ulicy św. Anny w Krakowie. Natknęli się na nie na głębokości 1,7 m.
Przez lata miasto nie mogło sprzedać zabytkowego budynku przy ul. Syrokomli. Wreszcie po rokowaniach znalazł się nabywca - Akademia Sztuk Pięknych. - Od początku istnienia budynek pełnił funkcje edukacyjne, ma piękne przestronne sale - mówi rektor.
Festiwal Kultury i Mediów Polikultura, organizowany przez studentów I roku Zarządzania Kulturą i Mediami Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz koordynujących ich działania pracowników Instytutu Kultury już po raz trzeci odbędzie się w Krakowie.
Kombinacja tarasu, placu zabaw i stojaka na rowery - to pierwszy w Krakowie mikropark, który można postawić właściwie wszędzie. Prototyp drewnianego obiektu, który może ożywić nudną przestrzeń miejską, mieszkańcy testują na Małym Rynku.
Realizacja projektu Superścieżki to dla aktywisty miejskiego Tomasza Leśniaka tylko PR. Ale Mariusz Krzak z firmy Skanska deklaruje autentyczne zaangażowanie społeczne dewelopera.
Na krakowskim osiedlu Kliny powstanie nowy mural. Aktywiści z organizacji aDaSie zapraszają do wspólnego malowania, podczas którego na ścianie bloku przy ul. Borkowskiej 29 powstanie barwne dzieło.
Msza św. dla rodzin, a po niej uroczyste otwarcie placu zabaw - tak w najbliższą niedzielę zapowiada się świętowanie Dnia Dziecka przy Centrum JPII. Otwarcie strefy zabawy to ukłon w stronę coraz liczniej przybywających do papieskiej świątyni rodzin...
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.