W piątkowy wieczór, słuchając muzyki artystów pochodzących z Senegalu czy Syrii, będzie można wesprzeć uchodźców koczujących w niezwykle trudnych warunkach na granicy bośniackiej.
Rozmowa z Maćko Prusakiem i Martą Giergielewicz, twórcami spektaklu "Pippi" w Teatrze Ludowym.
O "Panu T." mówi się: to wielka rola i wielki powrót na ekrany kin Pawła Wilczaka. Recenzje zweryfikujemy 28 grudnia w Agrafka (ul. Krowoderska 8) podczas pokazu z udziałem reżysera Marcina Krzyształowicza.
Po latach remontów, medialnych sensacji, rządowego kupna kolekcji w stylu jak z kowbojskiego filmu skarby Czartoryskich wracają na stare śmieci. Stare, ale jednak wyremontowane i przystosowane do XXI w.
Kto wciąż panikuje na myśl o prezentach, inspiracji może poszukać na targach bożonarodzeniowych. To ostatni dzwonek.
Po dziewięciu latach remontu i przebudowy w piątek Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie znów przyjmie zwiedzających. 21 sal ekspozycyjnych na dwóch piętrach mieści unikatową kolekcję dzieł sztuki, w tym "Damę z gronostajem" Leonarda da Vinci i...
Szalejący do dźwięków reggae głuchoniewidomi, chłopaki z zespołem Downa pod sceną tańczą pogo i tańce osób na wózkach w rytm muzyki November Project. Pierwszy taki koncert odbył się w Krakowie.
- Właśnie otrzymaliśmy oficjalne zaproszenie do wystawienia "Hamleta" w Chinach. To dla zespołu wielka sprawa - mówi nam Bartosz Szydłowski. Najnowszy spektakl dyrektora artystycznego Łaźni Nowej i teatru im. Juliusza Słowackiego jesienią...
Nazywany ojcem opery narodowej Stanisław Moniuszko był również twórcą pięknych i wzruszających dzieł o tematyce sakralnej. Wybór tych właśnie kompozycji Chór Polskiego Radia zaprezentuje 19 grudnia w kościele św. Augustyna i św. Jana Chrzciciela w...
Grand prix 12. Boskiej Komedii dla TR Warszawa. Do twórców związanych z warszawską sceną trafiły jeszcze cztery inne nagrody. Najlepszym reżyserem został Michał Borczuch, a wyróżnienie specjalne Boskiego Komedianta otrzymał prof. Jerzy Stuhr. Galę...
Przedświąteczna propozycja dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Filharmonia Futura, pierwsza w Polsce prywatna filharmonia, zaprasza na "Upiora w Operetce" i "Symphonicę".
Kto nie ma pomysłu na świąteczny prezent, znajdzie go w weekend podczas Kiermashu.
Pierwszy taki koncert w Polsce. Bo dla wszystkich - niewidomych, niedosłyszących, a nawet Głuchych. Zapraszają Paprodziad, November Project, Forum Kultury Wrażliwej i Małopolski Instytut Kultury.
Naukę zaczynają od naśladowania dźwięków, nuty zostawiają na później. Tak tworzą wyjątkowy muzyczny język. Uczniowie Krakowskiej Szkoły Suzuki zaprezentują swoje umiejętności podczas niedzielnego "Koncertu zimowego".
"Żyd z Wesela. Wycieczka krajoznawcza" w reżyserii Klaudii Hartung-Wójciak od piątku na Scenie na Sarego 7.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.