Inwestycja pochłonie miliard złotych i da nowe miejsca pracy - na początku przyszłego roku w krakowskich zakładach tytoniowych Philipa Morrisa ruszy produkcja wkładów do iqosów.

Spółka Philip Morris International (FMI) szykuje się na rewolucję na rynku tytoniowym, z którego coraz bardziej są wypierane tradycyjne papierosy. Menedżerowie firmy już dziś nie mają złudzeń: ich miejsce jest w muzeum.

Ta rewolucja ogarnie też Kraków. W krakowskich zakładach tytoniowych wkrótce pojawią się nowe linie produkcyjne, które umożliwią produkcję wkładów tytoniowych, m.in. do najnowszego produktu tej firmy, czyli Iqos Iluma.

Obecnie spółki Philipsa zatrudniają w Polsce 7 tys. osób, od nowego roku ta liczba ma się zwiększyć. O ile – władze spółki nie chcą poinformować, ale zapewniają, że rewolucja technologiczna nie pociągnie za sobą zwolnień.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.

Monika Tutak-Goll poleca
Podobne artykuły
Więcej
    Komentarze
    Nie FMI lecz PMI! Błagam, zmieńcie to, błąd 1 klasy podstawówki...
    @garmond4562 To już w podstawówce uczą co to PMI? :)

    Ano tak, w Wielkiej Brytanii 17% osób w wielku 11-17 lat próbowało e-papierosów.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Czy Ty Iwonki rozumiesz, co piszesz? „Rewolucja ogarnia Kraków”??? Puknij się, dziewczynko, w czoło.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Co to za syf- artykuł sponsorowany będący kryptoreklamą używek.
    już oceniałe(a)ś
    3
    5
    "Chcąc osiągnąć ten cel, dorośli palacze, którzy nie zrywają z nałogiem, powinni mieć dostęp do lepszych, mniej szkodliwych alternatyw dla papierosa." - przy czym IQOS wcale nie jest mniej szkodliwy od tradycyjnych papierosów. Liquidy (być może) są. Więcej na ten temat -> Youtube -> Naukowy Bełkot -> Czy e-papierosy są bezpieczne?
    @Posłuchaj "Od 2015 r. przeprowadziła łącznie 251 ocen toksykologicznych swoich produktów bezdymnych, 26 badań klinicznych oraz 58 badań dotyczących percepcji i zachowań konsumenckich przed wprowadzeniem produktów bezdymnych do obrotu i po nim." - w to ostatnie nie wątpię. Każdej firmie opierającej swoją działalność na sprzedaży produktów z nikotyną zależy na tym, żeby sprzedawać ich więcej, więcej na nich zarabiać i uzależniać więcej osób.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0