Technologie przemysłu 4.0 i inżynieria procesów przemysłowych to dwie nowości w tegorocznej ofercie studiów na Akademii Górniczo-Hutniczej. Uczelnia szykuje też specjalny program dla kandydatów z najlepszymi wynikami.

Po rozpoczęciu rekrutacji na Uniwersytecie Jagiellońskim czas na kolejną krakowską uczelnię. 6 czerwca rusza elektroniczna rejestracja na studia w Akademii Górniczo-Hutniczej, która na przyszły rok akademicki przygotowała 4971 miejsc na 68 kierunkach studiów pierwszego stopnia.

W uczelnianej ofercie nie brakuje nowości. Maturzyści do wyboru mają m.in. dwa zupełnie nowe kierunki: technologie przemysłu 4.0 oraz inżynieria procesów przemysłowych. Pierwszy z nich prowadzony będzie przez dwa wydziały: Odlewnictwa oraz Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej. Jak tłumaczy AGH, studia są odpowiedzią na zapotrzebowanie wprowadzania na coraz większą skalę technologii cyfrowych w przemyśle oraz zapewnienia sprawnej współpracy ludzi i maszyn, a ich celem jest wykształcenie absolwentów gotowych do podjęcia pracy w firmach funkcjonujących w ramach szeroko pojętej czwartej rewolucji przemysłowej.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.

Monika Tutak-Goll poleca
Podobne artykuły
Więcej
    Komentarze
    Nowa hala przy Buszka? No to tamtejszych chodników i trawników, oczywiście tych miejskich już nic nie uratuje przed najazdem hord ze Śląska (że stamtąd to akurat nie dziwi).
    Natomiast co do Zielonego Ładu to na AGH wygląda on ciekawie. Nie wiem czyj jest pas zieleni przyległy do Reymonta, a oddzielający parkingi przy DS-ach na Miasteczku od ulicy, ale mieszkańcy tychże urządzili sobie na nich miejsca postojowe. Ktoś dość szybko wprowadził tam zielony ład sadząc jakieś krzaczki, ale to nie powstrzymuje przyszłego narybku techników polskich przed wyrażeniem własnego negatywnego stosunku do wymysłów UE.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0