Goethe-Institut w Krakowie zaprasza na kolejną z cyklu dyskusji "Spotkania literatury i muzyki. Pięć rozmów o pisarzach i kompozytorach". Bohaterami majowej rozmowy będą Fredrich Nietzsche i Richard Wagner.

Cykl dyskusji o literaturze i muzyce to jedna z pierwszych nowości programowych przygotowanych pod okiem nowego, urzędującego od listopada 2021 r. dyrektora Goethe-Institut w Krakowie, dr. Clausa Heimesa. - Literatura inspiruje muzykę i na odwrót. W jakim stopniu literacki wizerunek kompozytora czy kompozytorki wpływa na współczesne wykonania muzyczne? Czy muzyka może być polityczna? Co współczesnych muzyków fascynuje w niemieckiej dramaturgii końca XX w.? W ramach naszego nowego cyklu z udziałem literaturoznawców, tłumaczy literatury, muzyków i muzykologów próbujemy zbadać związki między muzyką i literaturą niemiecką na przykładzie kilku wybranych twórców - wyjaśnia Elżbieta Jeleń, kierowniczka działu Informacja i Biblioteka Goethe-Institut. 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.

Monika Tutak-Goll poleca
Podobne artykuły
Więcej
    Komentarze