Morphing Chamber Orchestra, laureaci Fryderyka 2021 za najlepszy polski album za granicą, zapraszają na zjawiskowy muzycznie i wizualnie koncert "Cztery pory roku". 14 marca w ICE Kraków posłuchamy Vivaldiego i Piazzolli.

Co łączy obu kompozytorów? Z pozoru nic - żyli w innych krajach, tworzyli w różnych epokach, komponowali zupełnie inne utwory. Ale przecież muzyka nie ma granic i potrafi zbliżyć nawet najbardziej odległe od siebie gatunki. Z takiego założenia wychodzą artyści Morphing Chamber Orchestra i zapraszają na koncert łączący „Cztery pory roku" Antonio Vivaldiego z argentyńskim tangiem Astora Piazzolli.

Koncert z maskami

- Takiego koncertu jeszcze nie było. Nasza tradycja występów bez dyrygenta daje wszystkim muzykom zespołu możliwość wyeksponowania swoich nadzwyczajnych solowych umiejętności. Dodatkowo, w tym przypadku stworzyliśmy własne opracowania tych muzycznych skarbów. Muzycy Morphing Chamber Orchestra gwarantują niezapomniany wieczór - zapewnia Tomasz Wabnic, dyrektor artystyczny Morphing Chamber Orchestra z Wiednia. 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.

Monika Tutak-Goll poleca
Podobne artykuły
Więcej
    Komentarze
    W tej przestrzeni można zmieścić wielu uchodźców...
    już oceniałe(a)ś
    0
    0