Czy 5G wpływa na naszą koncentrację i zdolności psychomotoryczne? Sprawdzają to m.in. naukowcy Collegium Medicum UJ. Jak wyglądają takie badania, sprawdziliśmy na własnej skórze.

O sieci 5G coraz w Polsce głośniej. Nie tylko ze względu na jej rozwój, ale i sukcesywnie rosnące grono przeciwników. Nie brak głosów, że sieć powoduje nowotwory, bezsenność i migreny, a nawet że jest to spisek światowych elit oraz narzędzie do kontroli ludzkich umysłów. W ostatnich miesiącach pojawiły się z kolei teorie, że 5G ma związek z pandemią koronawirusa...

Niepokojące 5G

Choć naukowcy wytrwale zaprzeczają tego typu rewelacjom, przeciw wprowadzaniu 5G organizowane są kolejne protesty, dochodzi też do aktów wandalizmu. W ostatnich miesiącach m.in. podpalono maszt 5G w Łodzi, mieszkaniec Chełma przy pomocy piły zniszczył z kolei wieżę w Sielcu. Głośno było też o żarcie, w ramach którego internauci zmieniali nazwy swoich routerów Wi-Fi na przykładowo "TEST 5G MOC 500%", co zdołało wywołać niepokój części ich sąsiadów, którzy swoimi obawami dzielili się m.in. na internetowych forach.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.

Anna Gamdzyk-Chełmińska poleca
Podobne artykuły
Więcej
    Komentarze
    Przecież sieć 5G bedzie działała na częstotliwościach dotychczas używanych przez telewizje naziemą . Jezeli dotychczas nic nam sie nie działo to dlaczego ma sie dziać gdy beda używane telefony.
    już oceniałe(a)ś
    1
    0