Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 10 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Małopolsce. Większość to mieszkańcy powiatu suskiego. W Polsce zakażenie potwierdzono łącznie u 27 668 osób.

W porannym komunikacie resort poinformował o 108 nowych przypadkach zakażenia, ponad połowa to osoby ze Śląska. 10 osób to z kolei mieszkańcy Małopolski. Koronawirusa stwierdzono u 3 kobiet i 7 mężczyzn, w wieku od 9 do 68 lat, z Krakowa (1 osoba), powiatu suskiego (6), krakowskiego (1), wadowickiego (1) i tarnowskiego (1). Aktualnie wszystkie te osoby przebywają w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1442 osób.

Jednocześnie wzrasta też liczba ozdrowieńców w regionie. To 4 kobiety i 4 mężczyzn, w wieku od 29 do 87 lat, z Krakowa (4 osoby), powiatu limanowskiego (3) i myślenickiego (1), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce jest już 994 ozdrowieńców.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.

Agata Żelazowska poleca
Podobne artykuły
Więcej
    Komentarze