Osoba wyrażająca chęć latania w tunelu pionowym nie może mieć przeciwwskazań lekarskich do przebywania w strefie podwyższonego hałasu i musi być całkowicie sprawna fizycznie.

Przed rozpoczęciem szkolenia każda osoba chętna do latania musi podpisać stosowny dokument potwierdzający zapoznanie się z regulaminem lotów oraz oświadczenie o aktualnym samopoczuciu i stanie zdrowia. W razie niedostosowania się do zaleceń regulaminu oraz w przypadku zatajenia schorzeń lub dolegliwości osoba taka nie będzie rościć żadnych pretensji do Organizatora w przypadku ewentualnej kontuzji.

Pionowy tunel aerodynamiczny wytwarza pionowy słup powietrza "podtrzymujący" Uczestnika podczas swobodnego spadania. Ukierunkowany wiatr może osiągnąć prędkość do 200 km/h. Uczestnik musi się utrzymać w pozycji poziomej w lekkim wygięciu kręgosłupa z rozłożonymi rękoma i nogami. Jest to pozycja wymuszona, w związku z czym stawy ramion, szyja oraz kręgi lędźwiowe są mocno obciążone.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.

Więcej
    Komentarze