Więcej
  Komentarze
  Szczecin charakteryzuje się pięknie zaprojektowanym śródmieściem, jeszcze przez Niemców. Bardzo szerokie aleje, co najmniej po dwa, lub trzy pasy ruchu w obu kierunkach, a często środkiem linia tramwajowa. Żadne miasto w Polsce nie ma tak dobrze zaplanowanej siatki ulic w śródmieściu. Poza tym, brakuje w zestawieniu jednej ważnej informacji: ile samochodów w każdym z analizowanych miast przypada na 1 mieszkańca. To jest bardzo ważny czynnik. Często w jednej rodzinie, każdy z jej członków posiada samochód. I tutaj warto ocenić nie tylko miasto, ale i aglomerację, bo często na obrzeżach tych największych miast ludzie mieszkają poza ich granicami, ale pracują i praktycznie cały dzień spędzają w mieście, oczywiście ze swoimi samochodami.
  @a_propos Nie wiem co w tym pięknego, że sa 3 pasy ruchu. U nas takie ulice patrz ATW to największe ścieki komunikacyjne nadające się do zwężenia.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Miasto dla aut = miasto nie do życia. Nie ma się czym chwalić.
  @Darek Preiss czekam na rankingi miast przyjaznych pieszym i rowerzystom, które najbardziej jak mogą utrudniają życie samochodom
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Pół debil mógł tylko napisać że Kraków jest przyjazny kierowcą :(
  @Ser Dell Półdebil to raczej ten, co popełnia trzy błędy w b. krótkim zdaniu...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Pisanie, że współczesny Kraków jest przyjazny kierowcom powinno być wystarczającym powodem dla prokuratury do aresztowania autora takich słów !!! Może wtedy kłamcy mieliby się na baczności miast pleść bez żadnych konsekwencji !!! W tej wiosze wszystko jest w skali mikro majcherowskiej : dworczyk autobusikowy, obwodniczka z dwoma pasikami, uliczki z wciskanymi na siłę ścieżkami rowerowymi, rondka bez możliwości bezkolizyjnego wyjazdu na pierwszym wylocie. Gdzie jeszcze w kraju buduje się takie mikro bzdety i gdzie jeszcze rządzą deweloperzy i drwale ???
  @dziadwawelski Ale strefka płatnego parkowania wciąż mała, i docelowo ma objąć całe miasteczko, żeby było łatwiej kierowcom i taniej... hahahaha. Kraków nie jest przyjazny nikomu, a w szczególności kierowcom.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Ten ranking pokazuje które miasta są dla aut ,a nie dla ludzi. Miasta trujące,zabijające. Jakże bolesny deficyt wiedzy wynika z tego zestawienia.
  @ Janusz Kot Ty byś pewnie chciał mieszkać w lepiance bez samochodu tylko z bryczką konną... Zapraszam do osady amiszow, odnajdziesz się.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @Janusz Kot Nie tylko dla samochodów, czego wybitnym przykładem jest Szczecin. Miasto super zielone, z bardzo szerokimi ulicami i alejami, miasto po którym z przyjemnością można spacerować. mało znasz Polskę, człowieku.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  W Krakowie kierowcy są dyskryminowani i na różne sposoby szykanowani przez miejskich urzędników.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  W Polsce miastem najbardziej nieprzyjaznym kierowcy jest Warszawa. Brak "zielonej fali" liczne zwężenia jezdni, żle ustawiona sygnalizacja świetlna dla skręcających, fatalna komunikacja miejska - to wszystko sprawia, że poruszanie się po stolicy jest koszmarem. W dużym mieście może być inaczej, bu to sprawdzić wystarczy pojechać do Berlina.
  @takito.ataki W Berlinie jest 320 samochodów na 1000 mieszkańców, w Warszawie 600. Wyciągnij wnioski. I przygotuj się na dalsze "utrudnienia", będzie mniejszy zawód.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0