Więcej
  Komentarze
  Dlatego trzeba robić zdjęcia, dokumentować wszystko co się da, bo za ileś tam lat będzie się to świetnie oglądało :) No a miasto się rozrasta, ewidentnie i to chyba we wszystkich kierunkach. ======================================================= facebook.com/BudujeSie - Co nowego buduje się w Krakowie => Polub! Podyskutuj!
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Zdjęcia lotnicze są fascynujące! Szkoda tylko, że większość z nich jeszcze leży w archiwach. Pamiętam, jaki szok przeżyłam , kiedy pierwszy raz zobaczyłam zdjęcia z lat 40- tych i 60-tych. Mam nadzieję, że w necie będzie ich coraz więcej! Warto się wybrać na spotkanie do ANK!
  @ixi77 Rzeczywiście w branży dzieje się wiele dobrego. Na stronach Biura Planowania Przestrzennego UMK są dostępne fotografie satelitarne i lotnicze Krakowa z 1965 r. Ostatnio Amerykanie wpakowali do sieci szpiegowskie zdjęcia satelitarne z lat 60-tych. Cudo. Do tego zdjęcia z rozpoznania lotniczego aliantów - z 1944.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @helenka17.2 Zapodaj jakieś linki. Sam bym zobaczył
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @l.fw mozliwosci.com/krakow/
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Więcej historycznych planów Krakowa możecie zobaczyć tutaj: goo,gl/L0IBNP
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  A tutaj można porównać zdjęcia lotnicze Krakowa z 1944, 1965 i 1997 z aktualnym stanem: mozliwosci.com/krakow/
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Na niektórych mapach dokładnie zaznaczony jest stan przekleszenia nieruchomości w mieście.
  @c.t.k Ktoś tu się spóźnił na rewolucję bolszewicką - i to o prawie sto lat. Gdyby nie fakt, że grunty są kościelne, to już dawno chłopki-roztropki posprzedawałby by je co do joty na wódzię - i "dywelopyry" nawaliły by tam bloczków wielkiej urody. A tak to przyjanmmiej tu i ówdzie zachowały się klasztorne ogrody - choći z parkingami dobrodzieje śmiało idą do przodu (:
  już oceniałe(a)ś
  8
  8