Więcej
  Komentarze
  Ale piękną mamy klasycystyczną architekturę w Krakowie, nie to co koszmarnie brzydkie nowe budynki galerii krakowskiej, hotelu Andel's czy Angel city.
  już oceniałe(a)ś
  25
  9
  podalibyście lata wykonania tych zdjęć, pocztówek... strasznie "po łebkach" te galerie zdjęć, jak zwykle - przynajmniej okres wykonania da się określić
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  Graficiarze już wtedy działali w krakowie
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Pamiętam jeszcze te tory tramwajowe przy dworcu.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Dzisiaj dzięki panu prezydentowi ten Dworzec jest tylko dodatkiem do tego galeryjnego paskudztwa architektonicznego. A sam piękny budynek starego dworca zostanie przerobiony na kino... Wiem, wiem, powinniśmy się cieszyć, że go w ogóle nie zburzyli, bo galeria krakowska mogła być jeszcze większa.
  @Gość: Tomasz kino splajtuje, potem pożar więźby dachowej.. spoko, wszystko już zaplanowane.
  już oceniałe(a)ś
  22
  4
  @Gość: Tomasz Skoro za dworzec ten budynek służyć nie może, bo jest za daleko od peronów, to wyjścia są dwa: zrobić w nim muzeum dworca, albo zaadoptować budynek do innej działalności. Lepsze kino nić cocomo.
  już oceniałe(a)ś
  4
  2
  Na całym świecie tak jest że się miesza ta architektura stara i nowoczesna. A że barany za komuny wybudowali dworzec oddalony od starego budynku to tu jest raczej zasada przyczynowo skutkowa, a konsekwencją jest i galeria i dworzec zlokalizowany tam gdzie jest. A stary budynek cóż jest zbyt daleko od faktycznego położenia dworca i trzeba znaleźć na niego jakiś inny pomysł.
  @Gość: rafalg Projekt budowy peronów w tym, a nie innym miejscu był już rozważany przed I wojną światową. Przyczyna jest prosta. Na wysokości starych budynków dworca jest bardzo mało miejsca. Tam dworzec był dobrym pomysłem, kiedy składał się z dwóch peronów.
  już oceniałe(a)ś
  14
  0
  @Gość: rafalg Wypowiedź bardzo intrygująca, wiele ,by straciła ze swej oryginalności gdyby jej Twórca pomyślał przed napisaniem tychże słów
  już oceniałe(a)ś
  3
  3