Więcej
  Komentarze
  W tym kraju jakoś większą troskę budzą nienarodzone dzieci, niż żyjący i zabijani na raty obywatele.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  I dlatego właśnie PiSiory z kościołem pod rękę chcą, żeby przywrócić średniowiecze. Każdy ma się rozmnażać do bólu, po to, żebt choć połowa przeżyła. Kto by się tam przejmował smogiem, kiedy górnicy opony palą.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  A czy pan mynyster z PiS, który powiedział, że nie rozumie dlaczego odnawialne źródła energii takie jak np. wiatraki powinny być uprzywilejowane stosunku do węgla to już widział to zdjęcie czy nie ? Bo może to jest odpowiedź dla pana mynystra. A no bo panie mynystrze od wiatraków nikt nie umarł na raka płuc i dlatego powinny być uprzywilejowane w stosunku do węgla. No ale Polska stawia na węgiel więc spodziewam się że lokomotywy wrócą na tory.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Niesamowite, działa na wyobraźnię (można sobie wyobrazić, że właśnie sobie tam gdzieś spacerowaliśmy na dole, tonąc w rakotwórczym koktajlu). Dla mnie niepojęte dlaczego sytuacja, gdy ktoś np. zatruwa wody gruntowe lub wlewa toksyczne ścieki do rzeki, jest tak różnie traktowana przez ludzi i prawo - bo gdy zatruwa ogólnodostępną wodę, która również jest podstawą życia, podlega (oczywiście teoretycznie) dotkliwej karze. A powietrze, którym każdy później oddycha jest traktowana jak wysypisko. Może należałoby wprowadzić podatek od pieców (taki np. jak podatek od psów), jeżeli z jakichś powodów nie da się tych pieców zakazać na większych obszarach (np w całym województwie). Opalasz piecem, to płacisz podatek od zatruwania powietrza, i kosztuje cię to tyle, że opłaca się założyć gaz albo prąd (dotowany z ww. podatku), itp..
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Straszne... :/ Ciekawe ile z tego robią samochody, a ile to faktycznie palenie w piecach... Poza walką z paleniskami, powinniśmy także stawiać na transport zbiorowy. Zamiast darmowych biletów dla kierowców, ograniczenia w ruchu samochodów! ===================================================== facebook.com/BudujeSie - Co nowego buduje się w Krakowie => Polub! Podyskutuj!
  @budujesie.pl_forum_krakow Samochody to mały problem, nawet przeciętny diesel z lat 80tych robiąc powiedzmy 20 tys km po Krakowie w ciągu roku produkuje mniej syfu jak np jeden dzień palenia śmieciami. Bo węgiel da się spalać w sposób względnie czysty, tak samo jak i zadbany samochód nawet 50cio letni nie kopci (chyba, ze to syrenka). Problemem jest tu spalanie rozmaitych śmieci, oraz utrzymywanie samochodów w złym stanie(bo zły stan potrafi zwiększyc emisje 10ciokrotnie).
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Gdynia pozdrawia Kraków. Zapraszamy.
  już oceniałe(a)ś
  0
  1