Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  "Przepięknych widoków nie trzeba szukać zagranicą. " ZA GRANICĄ! Piszemy osobno. Gazeto, nie zatrudniajcie gimnazjalistów, bo oni nie potrafią już pisać.
  @na_pravo oj tam, oj tam :) kiedyś takie hasło było - nie matura, lecz chęć szczera zrobi z ciebie .... :) A ten, wiesz że Kaczor i Antek znowu coś nawywijali ?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  tysiac wariacj na temat Mnicha?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Tylko jest tu jeden problem. Czy szukamy miejsc, które możemy odebrać własnymi zmysłami, czy miejsc, które możemy modyfikować technicznie. A na fotografiach nie ma realnego nieba. Aparat stoi na statywie (mimo to zdjęcia mocno nieostre), ma długi czas naświetlania (o czym świadczy smuga czołówki), więc te facto sztucznie kreuje w tym miejscu rozgwieżdżone niebo. A niego w Tatrach aż tak dziewicze nie jest. Góry obszarowo małe, wystarczy obejrzeć się przez ramię, żeby w dolinach zobaczyć gęste zaludnienie, którego światła stanowią dla astronoma zanieczyszczenie. W ten sposób to można uzyskać podobny efekt kilka kilometrów za rogatkami milionowego miasta.
  @aatomekzz I cóż z tego? Fotografia od samego początku (w pierwszej połowie XIX w.) nie pokazuje niczego tak, jak widzą nasze oczy. Zawsze był statyw, zawsze różne czasy naświetlania, zawsze obróbka negatywu. Fotografia to technika.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Czy ktoś wie gdzie najbliżej Polski (w Polsce?) można zobaczyć gołym okiem Drogę Mleczną ?
  już oceniałe(a)ś
  1
  3