Czego najbardziej obawiają się krakowianie składający projekty do budżetu obywatelskiego? Opinii wojewódzkiego konserwatora zabytków Jana Janczykowskiego. Bo niby wszyscy wiedzą, w jakim mieście żyją - gdzie zabytek na zabytku, gdzie zabytkowy jest...
Ekolodzy i urzędnicy podali sobie ręce i wymyślili, w jaki sposób obronić Las Borkowski przed wycinką. Właściciel terenu może przystać na warunki miasta albo wykarczować drzewa. Jeśli nie dogada się z magistratem, czekają go spore kłopoty.
Mimo, że obiekty funkcjonowały już rok temu, oficjalne otwarcie Parku Logistycznego Kraków Kokotów - Brzegi odbyło się w tym tygodniu. W planie jest osiem budynków o łącznej powierzchni 180 tys. m kw. Dziś stoją już cztery.
- To ludzie tworzą centrum. Jedynym warunkiem infrastrukturalnym do jego powstania jest jakaś forma przestrzeni publicznej: plac, klub, park. Centrum to m.in. miejsce spotkań, a bez ludzi nie da się spotykać. Rozmowa z ekonomistą dr. Michałem...
Tylko do dziś można zgłaszać uwagi do planu miejscowego dla Kazimierza. Projekt zakłada, że kamienice przy ul. Szerokiej mogą mieć 24 metry wysokości. - To może spowodować, że słynna nadbudowa pod dwunastką będzie już nie do ruszenia - alarmują...
Radni zarzucili miejskim planistom opieszałość przy pracy nad miejscowym planem zagospodarowania dla rejonu ul. Wrocławskiej. Ostatecznie odrzucili jednak wszystkie uwagi mieszkańców, dzięki czemu plan może zostać uchwalony już na następnej sesji.
Za 15-hektarowy teren Lasu Borkowskiego jego właściciele chcą o 6 mln zł więcej niż dotąd - słyszymy w magistracie. Właściciele tłumaczą, że negocjacje w tej sprawie jeszcze trwają.
Dokładnie miesiąc temu redakcja "Wyborczej" złożyła wniosek do Rady Miasta Krakowa o nadanie jednej z ulic imienia Stanisława Pagaczewskiego. Co dzieje się w tej sprawie dziś? Radni szukają godnej lokalizacji, ale też podrzucają własne pomysły.
W środę głosowanie nad planem miejscowym dla rejonu ul. Wrocławskiej. Projekt budzi kontrowersje. - Wejście planu w życie może być katastrofalne dla tego rejonu - mówi Włodzimierz Pietrus, radny PiS.
Radni sejmiku po raz kolejny zdecydowali, by wystawić na sprzedaż kamienicę przy ul. św. Anny w Krakowie, w której mieszczą się honorowe konsulaty krajów skandynawskich. Cena wywoławcza będzie z pozoru znacznie niższa. Czy teraz znajdzie się kupiec?
Zaciągnięty nawet na kilkadziesiąt lat kredyt hipoteczny na mieszkanie wcale nie jest przeszkodą, by nim go spłacimy, móc naszą nieruchomość odsprzedać. Dla kupujących zakup takiego lokalu też nie będzie niczym skomplikowanym czy ryzykownym, ale...
Tak, będziemy mieszkać w Nowej Hucie. Gdzie? - dziwili się znajomi (nie mówiąc o rodzinie). W Nowej Hucie. To nie ma innych, lepszych dzielnic? Być może są, ale ta jest wygodna i ma w sobie coś niepowtarzalnego, jakiś zamysł, a do tego harmonię....
Przestrzeń społeczna na osiedlu to nie tylko piaskownica i huśtawka, ale też mały ruch aut, sklep na rogu, kawiarnia... Dobre miejsce do mieszkania to takie, którego nie trzeba opuszczać.
Kolejne podejście do konsultacji społecznych związanych z wprowadzeniem Parku Kulturowego Nowa Huta. I chyba ostatnie, bo jeżeli urzędnikom nie uda się porozumieć z mieszkańcami, miasto może zrezygnować z tej formy ochrony dzielnicy
Deweloper zdobył pozwolenie na budowę hotelu i apartamentowca w sercu Krakowa - kilkaset metrów od Wawelu. Zdaniem mieszkańców sąsiednich kamienic nowy budynek będzie za wysoki, a parking na 158 aut za duży. - Zaskarżymy tę decyzję - zapowiadają.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.