Joachim Brudziński opublikował na Twitterze zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego na szczycie Koziarza w Beskidzie Sądeckim. Prezes PiS miał na sobie biało-czerwoną pelerynę przeciwdeszczową z godłem Polski. Zdjęcie podbiło internet, wykorzystano je w...
Prawie 4 tys. mkw. i 140 w pełni umeblowanych biur. W Krakowie, niedaleko dworca PKP, powstaje największa w województwie przestrzeń coworkingowa.
Jutro na rynek wchodzi długo wyczekiwana gra ">observer_" krakowskiego studia Bloober Team. To psychologiczny horror, który zabiera graczy w podróż do pokiereszowanej wojną i chorobami przyszłości. Głosu jednemu z bohaterów użyczył sam Rutger Hauer.
Ich wełna jest droższa od kaszmiru, a same zwierzęta można sprzedawać nawet po kilkanaście tysięcy złotych. Przy okazji przyciągną wycieczki z okolicznych szkół i ośrodków wczasowych. Czy czas zapomnieć o krowach, owcach czy świniach, bo nadchodzi...
Po latach, w których powierzchni biurowych w Krakowie było mniej niż zapotrzebowanie, rynek ruszył. Eksperci mówią o rekordowej aktywności deweloperów, a Kraków wśród miast regionalnych nie ma sobie równych.
Na klepisku u zbiegu ulic: Podskale i Kalwaryjską stanie niebawem blok na około 80 mieszkań. Oddane mają być do użytku w 2019 roku.
Galerie handlowe wyrastają jedna po drugiej, a odzieżowe sieciówki zdominowały sprzedaż. Mimo to niezależni producenci bielizny mają się dobrze. Jak udaje im się konkurować na trudnym, gęstym rynku?
Należąca do Józefa Wojciechowskiego firma J.W. Construction złożyła najwyższą ofertę w przetargu na gmach PKO przy ul. Wielopole. W grze są jeszcze dwie oferty, których bank nie chce ujawnić.
"Zatrudnianie osób niepełnosprawnych jest trendy"- to motto XII edycji konkursu Lodołamacze. Promuje on pracodawców, wyróżniających się wrażliwością społeczną i przyjmujących do pracy osoby niepełnosprawne.
Choć jeszcze niedawno mówiło się, że Kraków azjatyckich potęg raczej nie przegoni, udało się. W nowym rankingu Tholons Services Globalisation Index Kraków z miejsca 9. wskoczył na 8. A każdy dzień to 28 nowych miejsc pracy w sektorze usług wspólnych.
Mam wrażenie, że są dwa hermetyczne światy: nauki i biznesu, które zupełnie nie rozumieją swoich potrzeb, a nawet języka, którym mówią. Ten brak otwartości na kooperację może polskie firmy sporo kosztować - mówi Tomasz Haiduk z zarządu Siemensa.
Nikt nam go odebrać nie może, musimy tylko chcieć miejskiej partycypacji. Chcemy? Więc wybierajmy, zmieniajmy Kraków. Tegoroczne głosowanie rusza w sobotę.
Jak przekonać urzędnika, że nie miał racji, odrzucając projekt złożony do Budżetu Obywatelskiego? Przyjść na spotkanie z nim i raz jeszcze opowiedzieć o swoim pomyśle, szukać poparcia. Ta sztuka udała się tylko garstce, bo urzędnik nie jest raczej...
- Ostatnio jeden z szefów IT w dużym banku powiedział mi, że jeżeli w Krakowie rozwiążemy problem smogu i polepszymy jakość transportu, to nie ma drugiego miasta w regionie, które będzie mogło Krakowowi dorównać. Rozmowa z Maciejem Rysiem,...
- Pracujemy ciężko, by ze wzrostu PKB korzystali wszyscy Polacy. Sprawiedliwie. A nie wąskie grupy osób jak było to do niedawna - mówiła premier Beata Szydło podczas kongresu Impact w Krakowie.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.