Kardynał Stanisław Dziwisz musi się zmierzyć z kolejnymi oskarżeniami o promowanie i ochronę skompromitowanych skandalami obyczajowymi duchownych. Z reportażu Marcina Gutowskiego dla TVN24 wynika, że były metropolita krakowski stoi za awansem oskarżanego o napaści seksualne pracującego w USA ks. Mirosława Króla.
Cztery msze, koronka do Miłosierdzia Bożego, nabożeństwo różańcowe, a do tego otwarty wstęp na wystawy i prelekcje - Sanktuarium św. Jana Pawła II organizuje jubileuszowy odpust w czerwonej strefie.
Ks. Jan Kabziński, główny budowniczy łagiewnickiego kompleksu papieskiego na Białych Morzach, odwołany z funkcji prezesa Centrum JPII "Nie lękajcie się!". Jak dowiaduje się "Wyborcza", to nie koniec wymiany ludzi kard. Dziwisza.
W niedzielę, 8 kwietnia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbywać się będą uroczystości z okazji Święta Bożego Miłosierdzia. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie wprowadza w związku z tym wzmocnienia na liniach oraz zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.
Zaprzestania finansowania Teatru Powszechnego w Warszawie oraz odwołania jego dyrektora domaga się krakowskie Centrum Jana Pawła II, które wystosowało petycję w tej sprawie do prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Chodzi o "bluźnierczy" spektakl "Klątwa". Pod petycją podpisało się dotychczas 900 krakowian.
W najbliższą niedzielę po każdej mszy w sanktuarium Jana Pawła II w krakowskich Łagiewnikach odbywać się będzie nabożeństwo ekspiacyjne za bluźnierstwo, do jakiego - zdaniem kard. Stanisława Dziwisza - doszło podczas spektaklu "Klątwa" w warszawskim Teatrze Powszechnym.
Kard. Stanisław Dziwisz oddaje po 11 latach rządy archidiecezją krakowską. Co będzie robił na emeryturze? Zostaje w Krakowie, by zająć się porządkowaniem pamiątek po Janie Pawle II.
Jakim metropolitą był kard. Stanisław Dziwisz? Odchodzi po wielkim sukcesie, jakim okazały się Światowe Dni Młodzieży. Ale w pamięci nie tylko katolików pozostaną jego decyzje i wybory, które wciąż postrzegane są jako kontrowersyjne: zgoda na pochówek pary prezydenckiej na Wawelu, odwrócenie się od Kościoła otwartego, mariaż z ojcem Rydzykiem.
Zamiast parasolek - baloniki w papieskich barwach i wspólne śpiewanie kościelnych pieśni. W odpowiedzi na "czarny protest" katolicy zorganizowali pochód przez miasto.
Od porannej wizyty w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach i mszy w Centrum Jana Pawła II papież Franciszek rozpoczął czwarty dzień swojej pielgrzymki do Polski. Uroczystości na Błoniach gromadziły wiernych z całego świata, w Łagiewnikach byli głównie Polacy.
Premier Beata Szydło, ministrowie i wolontariusze Światowych Dni Młodzieży posadzili cisy w parku przy Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach. - To będzie bezpieczny czas - mówiła premier w przeddzień rozpoczęcia imprezy.
"Bądź Światłem" - spotkania pod tym tytułem odbywają się od środy do 23 lipca na błoniach przed Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie. Spotkania mają charakter religijno-artystyczny, w programie są koncerty, warsztaty oraz spektakle taneczne. Udział w wydarzeniu jest nieodpłatny.
W pobliżu Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach powstaje nowy przystanek Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Pierwsze pociągi będą tu obsługiwane już 25 lipca.
Prezydent Majchrowski otworzył, a kardynał Dziwisz poświęcił most, łączący sanktuarium w Łagiewnikach z Centrum Jana Pawła II. Według władz Krakowa był potrzebną inwestycją dla obsługi turystyki religijnej, która dla miasta staje się coraz ważniejsza. - Nazwijmy go Mostem Miłosierdzia - zaproponował kardynał.
W piątą rocznicę erygowania sanktuarium św.Jana Pawła II w Łagiewnikach na dziedzińcu przed świątynią stanął pomnik papieża Polaka. W niedzielę rzeźbę poświęcił metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz.
Światowej sławy włoski tenor Andrea Bocelli zaśpiewał w piątek w Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach. Koncert ?Wielkie Misterium. Ewangelia Rodziny: szkoła człowieczeństwa dla naszych czasów? zorganizowała Papieska Rada ds. Rodziny.
Miasto chce sprzedać Kościołowi działki warte 3,4 mln zł z 98 proc. bonifikatą. Część radnych zareagowała oburzeniem na tę propozycję. - Czemu nie wymienimy się z Kościołem na grunty, których my potrzebujemy? - pytali.
- Do 30 maja planujemy odebranie kładki, którą budujemy między sanktuariami Bożego Miłosierdzia i Jana Pawła II - informuje Piotr Hamarnik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Po kładce przechodzić będą pielgrzymi i uczestnicy wydarzeń podczas Światowych Dni Młodzieży. Prace budowlane ruszyły kilka tygodni temu.
Kard. Dziwisz przeszedł przez Bramę Miłosierdzia. Tak zainaugurował Jubileuszowy Rok Miłosierdzia.
Zakończył się drugi etap budowy dojazdu do Centrum Jana Pawła II. - Nie będziemy mieć powodów do wstydu podczas Światowych Dni Młodzieży - komentował kardynał Stanisław Dziwisz.
Prezydent Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński mimo oczekiwań organizatorów nie pojawili się na sobotniej uroczystości odsłonięcia "Piety smoleńskiej" w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Prezydent Duda przysłał za to list.
W Sanktuarium w Łagiewnikach i Centrum JPII brakuje podstawowych udogodnień dla osób niewidomych, które już dziś pytają, jak mają się tam poruszać podczas przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży.
Msza św. dla rodzin, a po niej uroczyste otwarcie placu zabaw - tak w najbliższą niedzielę zapowiada się świętowanie Dnia Dziecka przy Centrum JPII. Otwarcie strefy zabawy to ukłon w stronę coraz liczniej przybywających do papieskiej świątyni rodzin z dziećmi.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.