Co jest grane 24

5113 imprez dziś
Do poczytania
 • Bond, James Bond. Kto zostanie nowym agentem 007?

  Bond, James Bond. Kto zostanie nowym agentem 007?

  KINO

  Gillian Anderson, Idris Elba czy Tom Hiddleston? Daniel Craig podobno nie chce już grać Bonda. Ale widzowie chcą oglądać kolejne filmy z agentem 007 w roli głównej. Kto go zagra? Możliwości jest kilka.<br>

Nie przegap!
 • Świeże spojrzenie. Nowe formy narracji wizualnej

  Świeże spojrzenie. Nowe formy narracji wizualnej

  wystawa

  Wystawa "Świeże spojrzenie. Nowe formy narracji wizualnej" pokazywana w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie wykorzystuje nowe rozwiązania, prezentując sześć projektów fotograficznych, których autorzy nie bali się porzucić utarte szlaki. W przedstawieniu i projektowaniu opowieści sięgają oni po konstrukcje narracyjne i techniki obróbki bliższe realiom sztuki filmowej, świata gier i literatury niż tradycyjnie postrzeganej fotografii. W tym celu twórcy zdjęć – zwykle działający w pojedynkę – zaprosili do współpracy projektantów graficznych, montażystów filmowych, dźwiękowców, dziennikarzy i programistów. "Świeże spojrzenie" to opowieści wizualne między innymi o światowym handlu heroiną, albumie fotograficznym wysokiego rangą oficera SS, przymusowym zakazie opuszczania domów w pewnej dzielnicy, radiowej operze mydlanej w Rwandzie. Autorzy używają współczesnych technik narracji, by podzielić się swoimi przekonaniami i opiniami na społeczne i polityczne tematy dotyczące nas wszystkich. Tym samym pokazują, że fotografia dokumentalna ma niezwykłą siłę w czasach, gdy pojedyncze obrazy i zdjęcia są wszechobecne, ale często pozbawione kontekstu. Artyści: - Robert Knoth i Antoinette de Jong, "Mak. Śladami afgańskiej heroiny"- Mike Mandel i Chantal Zakari, "Shelter-in-Plates. Archiwum stanu oblężenia"- Anoek Steketee i Eefje Blankevoort, "Radio miłości. Odcinki o miłości i nienawiści "- Annette Behrens, "(w sprawie) Karla"- Dirk-Jan Visser, Jan Rothuizen i Martijn van Tol, "Republika uchodźców"- Thomas Kuijpers, "Kiedy bliźniacze wieże wciąż były piękne". Kuratorka: Iris Sikking. Wystawa w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • X Men: Apocalypse

  X Men: Apocalypse

  science fiction

  Ocena 3/6

  Tytułowy Apocalypse to pierwszy i najpotężniejszy mutant z uniwersum X-Men, którego od zarania cywilizacji czczono niczym boga. Apocalypse przejął moce wielu innych mutantów, co czyni go nieśmiertelnym i niepokonanym. Gdy budzi się do życia po wielu tysiącach lat, postanawia podbić świat i gromadzi wokół siebie grupę potężnych mutantów, wśród których jest rozczarowany i pozbawiony złudzeń Magneto (nominowany do Oscara Michael Fassbender – ”Prometeusz”). Wspólnie postanawiają oczyścić rodzaj ludzki i zaprowadzić nowy porządek na świecie, którym odtąd niepodzielnie władać będzie Apocalypse. Mimo iż los Ziemi wydaje się przesądzony, Raven (nagrodzona Oscarem Jennifer Lawrence – ”Poradnik pozytywnego myślenia”) i Profesor X (James McAvoy) postanawiają wkroczyć do akcji i z pomocą grupy młodych X-Menów powstrzymać wroga i ocalić nasz świat przed totalnym zniszczeniem.

 • Dzień Matki

  Dzień Matki

  komedia

  Ocena 3/6

  Każda rodzina obchodzi Dzień Matki na swój sposób. Jedni w podniosłej i uroczystej atmosferze, inni na luzie i ze śmiechem, ale wszyscy przede wszystkim z miłością. Garry Marshall – fachowiec od opowiadania o uczuciach z humorem – przedstawia cztery rodziny, których losy splotą się w tym wyjątkowym dniu. Sandy – mąż zostawił ją dla młodszej, a ona robi co może, by udowodnić sobie, że jest lepszą matką dla swoich dzieci niż nowa, fajna macocha. Miranda – całkowicie poświęciła się karierze i choć została gwiazdą, czegoś jej jednak brakuje. Wkrótce niespodziewany gość wywróci jej życie do góry nogami. Jesse – jej stosunki z matką są dalekie od ideału. Niezapowiedziana wizyta rodziców grozi więc eksplozją. Ale przecież każdą bombę można rozbroić. Bradley – czyli pan mama, uczy się roli samotnego rodzica dwóch córek. Sprawa nie jest prosta, bo to co dla matek jest oczywiste, dla tatusiów często pozostaje czarną magią.

 • Summer Camp

  Summer Camp

  horror

  Ocena 3/6

  Producenci „Obecności” i cyklu „Rec”, który rozsławił na świecie hiszpańskie kino grozy, powracają do ulubionego tematu opętania i wyniszczających ludzkość epidemii. „Summer Camp” to historia zabójczego wirusa, którego atak zamienia wakacyjny obóz w prawdziwe piekło na ziemi. W obsadzie filmu m.in. gwiazdy obrazów „Naznaczony” i „Project Lazarus” oraz telewizyjnej wersji hitu „Zombieland”. „Summer Camp” to prawdziwa gratka dla miłośników horrorów, która granice filmowej ekstremy przesuwa jeszcze dalej i odważniej niż w przeszłości czyniły to „Martwe zło” i kultowy „Hostel” Eli’ego Rotha. Troje wychowawców kolonijnych z USA przylatuje do Hiszpanii na obóz językowy. Zamiast wypoczynku i łatwych pieniędzy, czeka ich desperacka walka o przetrwanie. A wszystko przez wirus, który zamienia ludzi w krwiożercze monstra. Kiedy choroba infekuje kolejne ofiary, a dawni przyjaciele stają się bezwzględnymi wrogami, przeżyć zdołają tylko nieliczni. Ci, którzy siłą, przebiegłością i okrucieństwem przewyższą stworzone przez wirus potwory.

 • Nowicki: Zielona Kuchnia. Szukajcie przy Grabowskiego, w ogrodzie

  Pewnego dnia pewien mój przyjaciel odchrząknął dla powagi i znad wina oznajmił grobowym głosem: "Otóż zostałem poproszony o przekazanie następującej wiadomości: powinieneś się udać do restauracji Zielona Kuchnia". I byłby to koniec komunikatu, gdyby nie pewien drobiazg: to zlecenie o niemal mafijnym brzmieniu nadał mi pewien szanowany poeta.

 • Nowicki. Chinkalnia i Good Lood. Kuchni gruzińskiej nigdy za wiele

  W zeszłym tygodniu porzuciłem was przed lodziarnią Good Lood na placu Wolnica. Staliście w kolejce: nie była bardzo długa, jeśli dzień nie był słoneczny; albo być może nie staliście w kolejce, tylko siedzieliście na leżakach przed lokalem i obżeraliście się słodyczami. Jeśli tak było, to was bardzo dobrze rozumiem.

 • Wojciech Nowicki: Ostra weganka potrafi dać ze szpica

  Weganie uważają, że jestem oszalałym miłośnikiem mięsa, a w szczególności mięsa czerwonego. A miłośnicy mięsa, w szczególności czerwonego, uważają, że promuję kulturę wegańską. Poczytuję to za swój osobisty recenzencki sukces - mówi Wojciech Nowicki, krakowski recenzent kulinarny, który w "Wyborczej" publikuje od 10 lat.

Tematy ważne dla Krakowa
Dzielnice, osiedla
Komunikacja
Uczelnie
Edukacja
Region
Historia
Tematy
Nieruchomości
Praca