Co jest grane 24

6521 imprez dziś
Do poczytania
 • Nominacje do Grammy bez niespodzianek. Króluje Beyoncé, Rihanna i Kanye West

  Nominacje do Grammy bez niespodzianek. Króluje Beyoncé, Rihanna i Kanye West

  MUZYKA

  Beyoncé znowu zdominowała Grammy. Ze swoim najnowszym albumem "Lemonade" ma szansę na statuetkę w najważniejszych kategoriach: płyta roku, nagranie roku i piosenka roku. Po osiem nominacji zdobyli Rihanna, Drake i Kanye West.

Nie przegap!
 • Ignite i Paddy And The Rats w Kwadracie

  Ignite i Paddy And The Rats w Kwadracie

  rock

  Ignite oraz Paddy and the Rats wystąpią 9 grudnia w krakowskim Kwadracie. Ignite to zespół, który jest już ikoną wśród fanów melodyjnego hardcore’a. Niektórzy ich uwielbiają, niektórzy ich nie znoszą, ale fakt jest taki, że każdy miłośnik melodic hardcore’a słyszał o zespole z Orange County w Kalifornii.Kapela powstała w 1993 roku. Wydała kilka splitów, m.in. z Good Riddance. Fani najlepiej kojarzą płytę „A Place Called Home”, która przyniosła im komercyjny sukces. Ich komercyjne wybicie się to album wydany 30 maja 2000 roku dla wytwórni TVT Records, który nazywał się A Place Called Home. 20 lipca 2005 roku podpisali umowę z Abacus Recordings, a w maju 2006 wydali płytę Our Darkest Days.Zdobyli uznanie fanów hardcore’u dzięki ich regularnym trasom koncertowym, w czasie których odwiedzili 30 krajów, w tym Polskę. Teksty utworów dotyczą problemów społecznych i politycznych. Ignite aktywnie wspiera oraz wspomaga finansowo organizacje ekologiczne. Tworzą muzykę już od 11 lat, osiągnęli ogromny sukces na scenie międzynarodowej i mają oddanych fanów na całym świecie. Ludzie szaleją na punkcie Ignite w całej Europie, Australii, Południowej Ameryce i ich rodzimych Stanach Zjednoczonych. Ten zespół praktycznie żyje w busie, ponieważ cały czas koncertują.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Underworld: Wojny krwi

  Underworld: Wojny krwi

  horror

  Kolejna część przebojowej serii o rywalizujących ze sobą na śmierć i życie Wampirach i Lykanach. Dwa zwaśnione światy przenikają się w brutalnej walce o supremację i przeżycie. W postać pięknej i przebiegłej Selene ponownie wcieli się Kate Beckinsale.

 • Wilk w owczej skórze

  Wilk w owczej skórze

  animowany

  Ocena 3/6

  Jak to się stało, że wilk zmienił ciało? Komediowa animacja, która zaspokoi wilczy apetyt na przygodę każdego widza! Pełen zakręconej magii i rogatych zwrotów akcji film wyczarowany został przez twórców kinowych przebojów „Królowa Śniegu” i „Królowa Śniegu 2” – serii która podbiła serca blisko 400 000 widzów w całej Polsce! „Wilk w owczej skórze” zdobył Grand Prix na międzynarodowym festiwalu filmów dziecięcych w Korei Południowej oraz otrzymał specjalne wyróżnienie dla „Najlepszej doskonałości” na Catalina Film Festival w Los Angeles. Młody wilk Szary, syn charyzmatycznego wodza stada, wcale nie garnie się do tego, aby zostać jego następcą. Interesują go: dobra zabawa, tańce i wycie do Księżyca z kolegami, szalone pościgi za owcami i wylegiwanie się na słonecznych polanach. Jednak pewnego dnia, za sprawą niefortunnego zaklęcia, jego beztroskie życie wywróci się do góry nogami. Pewny siebie wilczek obudzi się… w owczej skórze! Jeżeli chce wrócić do dawnego życia, musi nauczyć się żyć wśród stada sympatycznych, ale strasznie rozbrykanych owieczek. Jednak kiedy nadejdzie niebezpieczeństwo, pokaże prawdziwą naturę i stanie w obronie wełnianych przyjaciół. Nie oceniaj go po futrze!

 • Sully

  Sully

  dramat

  Ocena 2/6

  15 stycznia 2009 roku Airbus A-320 linii US Airways wystartował z lotniska LaGuardia w Nowym Jorku. Gdy przelatywał nad Manhattanem, w maszynę uderzyło stado dzikich gęsi, niemal natychmiast unieruchamiając oba silniki. Pilot Chesley Sullenberger III nie stracił zimnej krwi i udało mu się dokonać niesamowitego wyczynu – wylądował na rzece Hudson, ratując życie 155 pasażerów. Ogłoszony przez media bohaterem, krótko cieszył się sławą. Choć wciąż napływały zaproszenia do popularnych programów, coraz częściej zaczęto podawać w wątpliwość słuszność jego decyzji. Clint Eastwood może i ma już 86 lat, ale najwyraźniej nie zamierza zwolnić tempa – oparty na faktach Sully to 35. film w jego reżyserskiej karierze. Choć cud na rzece Hudson uznano za wyjątkowe wydarzenie w historii lotnictwa, u Eastwooda happy end to zaledwie początek: prawdziwe kłopoty dopadły Sullenbergera dopiero po wypadku. Z pomocą grającego tytułową rolę Toma Hanksa (z fryzurą, której nie powstydziłby się sam doktor Emmett Brown) udowadnia, że społeczeństwo nikogo nie kocha bardziej niż zwykłych ludzi wykazujących się niezwykłą odwagą. Co nie przeszkadza mu w jednoczesnym pomniejszaniu ich zasług.

 • Nowicki: Garden Restaurant. Lubię, że się centrum tak rozrasta

  Poszedłem w końcu na koniec ulicy Krowoderskiej, głównie dlatego, że to mój patriotyczny obowiązek: podają tam jednak kuchnię polską, no i lokal znajduje się niemal po sąsiedzku. I jeszcze jedno: znajduje się na restauracyjnym wygwizdowie. Uważam, że takim lokalom należy się przyglądać pilnie.

 • Wojciech Nowicki: Francja, croissant rano, bagietka w południe

  Nie będę kłamał, bo i tak się wyda: siedzę we Francji. Zażywam umiarkowanego odpoczynku połączonego z umiarkowaną pracą. Karmią mnie tu, więc z lenistwa mógłbym opisać ciurkiem te wszystkie obiady; przyznam, że przeszło mi to przez głowę. Poniosła mnie jednak ambicja, mam ochotę dać wam Francję do powąchania, zastanowić się, czym się ten zapach różni od naszego.

 • Nowicki: Restauracja Cechowa, polska kuchnia codzienna

  Tak się złożyło, że zamiast hulać po mieście, spędzać radosne chwile w ICE Kraków na kolejnej edycji festiwalu Terra Madre, gdzie na ladach i pod nimi wyłożono wszystko, co ziemie nasze oraz krainy ościenne mają najlepszego, a więc zamiast tego wszystkiego zaglądałem w otchłań choroby, czekając aż gorączka zakończy tortury.

Tematy ważne dla Krakowa
Miejsca
Region
Edukacja
Tematy
Nieruchomości
Praca