Co jest grane 24

6722 imprez dziś
Do poczytania
Nie przegap!
 • Ars Cameralis Kraków 2016. XIII Letni Festiwal Krakowskiej Opery Kameralnej. Dzień 4

  Ars Cameralis Kraków 2016. XIII Letni Festiwal Krakowskiej Opery Kameralnej. Dzień 4

  festiwal

  28 sierpnia odbędzie się czwarty koncert w ramach festiwalu Ars Cameralis Kraków 2016. W programie: „Chatskele, Chatskele! ” - widowisko muzyczne. Dawne pieśni żydowskie z bogatej kolekcji pieśni ludowych w Jidisz, w nowych, oryginalnych aranżacjach - pieśni miłosne, weselne, biesiadne, kołysanki, obyczajowe. Krakowska Opera Kameralna zaprasza na kameralne spektakle i misteria muzyczne w pięknej oprawie i w równie interesującym wykonaniu młodych, wybitnie utalentowanych artystów. Prostota i szlachetność inscenizacji w połączeniu z profesjonalizmem muzyków powodują, że spektakle Krakowskiej Opery Kameralnej na długo pozostają w pamięci ich odbiorców.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Epoka lodowcowa 5: Mocne uderzenie

  Epoka lodowcowa 5: Mocne uderzenie

  animowany

  Ocena 3/6

  Bohaterowie filmów z serii „Epoka lodowcowa”, które w polskich kinach obejrzało ponad 6 milionów widzów, powracają, by przeżyć prawdziwie wielką przygodę. Tym razem niepoprawny Wiewiór w pogoni za upragnionym orzeszkiem wystrzelony zostaje… w kosmos, gdzie niechcący powoduje katastrofę, w wyniku której w kierunku Ziemi zmierza wielka asteroida. Zanim dojdzie do „mocnego uderzenia”, Maniek, Diego i Sid muszą stawić czoło niezwykłym zjawiskom, wśród których są gigantyczne fale, wyładowania elektryczne, ognie z nieba i inne niezwykłe zjawiska. Wyruszają na wyprawę, w czasie której odwiedzą wiele egzotycznych krain i poznają nowe, barwne postacie, a świat epoki lodowcowej zmieni się nie do poznania.

 • Mechanik: Konfrontacja

  Mechanik: Konfrontacja

  akcja

  Ocena 1/6

  Arthur Bishop w kręgach wtajemniczonych uważany jest za najskuteczniejszego zawodowego eliminatora na świecie. Jego ofiary znikają bez śladu, a okoliczności zawsze wskazują na nieszczęśliwy wypadek. Po latach „kariery” Bishop postanawia zerwać z krwawą przeszłością, by zacząć nowe życie u boku ukochanej kobiety. Niestety w jego branży nie przewiduje się wcześniejszych emerytur. Największy wróg Bishopa znów daje znać o sobie. Uprowadza jego ukochaną i wyznacza za jej życie cenę. Kobieta przeżyje jeśli Bishop wykona trzy niemal niewykonalne zlecenia w różnych częściach świata. Plan genialny w swej prostocie. Ale Bishop nie lubi być częścią cudzych planów.

 • Ben Hur

  Ben Hur

  historyczny

  Ocena 2/6

  Książę Juda Ben-Hur jest bogatym kupcem żyjącym w Jerozolimie na początku pierwszego stulecia. Do miasta przybywa jego brat Messala, aby stanąć na czele legionów rzymskich. Mimo, iż dzielą ich poglądy polityczne, mężczyźni cieszą się ze spotkania po latach. Ben-Hur odmawia jednak Messali pomocy w zdławieniu powstania, co dla Rzymianina oznacza zdradę. Na skutek intrygi dawnego druha, książę zostaje skazany na ciężkie prace, a jego rodzina trafia do więzienia. Los Ben-Hura odmieni pewne spotkanie, dzięki któremu otrzyma szansę na dokonanie zemsty i odzyskanie dawnego życia.

 • Wojciech Nowicki: Malva Restaurant. Z głębi podwórza

  Poszliśmy do restauracji Malva, tfu, do Malva Restaurant, w końcu noblesse oblige, to jest przecież Kraków, środek miasta, ulica Karmelicka, restauracja nie może się po polsku nazywać.

 • Nowicki: Sushi Rolls Grab & Go, Kalejdoskop. Ukraina miażdży Japonię

  W dzień wolny od pracy byłem na placu Wolnica, w lokalu Green Times. Lubię tam chadzać, bo wesoło i czysto. Niedziela, wszyscy odpoczywają: wchodzę, a w lokalu tak jakby nikogo. Patrzę jednak, coś zza stołu wystaje.

 • Wojciech Nowicki o obiedzie i deserze. Chicken Cafe, Nad & Greg

  Ostatni tydzień, wiadomo, był trudny. Ludzi więcej, jacyś dziwni, śpiewni. Centrum miasta zakorkowało się, ale wystarczyło wejść w dalsze okolice, a dalsze znaczy: trochę poza Rynkiem, żeby zobaczyć Kraków jak w wielkie święto narodowe połączone z długim weekendem, jak po hekatombie. Ciekawy widok, pełen spokoju, przestrzeni tylko dla siebie.