Co jest grane 24

5958 imprez dziś
Do poczytania
 • "Młode strzelby". Zastrzyk adrenaliny dla westernu [KULTOWY CZWARTEK]

  "Młode strzelby". Zastrzyk adrenaliny dla westernu [KULTOWY CZWARTEK]

  KINO

  Obie części "Młodych strzelb" próbowały ożywić wymierające w latach 80. westerny. Udało się, choć teza, że to najlepsze filmy gatunkowe tamtego okresu będzie przesadą. Po prostu nie było innych.

Nie przegap!
 • Paulina Przybysz w Prozaku

  Paulina Przybysz w Prozaku

  alternatywa

  Paulina Przybysz odwiedzi podziemia klubu Prozak 2.0 odwiedzi ze swoim elektronicznym projektem.Znana z takich projektów jak: Sistars, Rita Pax czy Archeo, stworzyła minimalny skład do bezkompromisowego grania na żywo. Z towarzyszeniem instrumentów klawiszowych, elektroniki i wokali Marka Pędziwiatra, posługując się loopami, efektami, sterownikami i analogowymi instrumentami – ale przede wszystkim swoim głosem – prezentuje najbardziej aktualną selekcję tego, co kocha w muzyce. Paulina wybrała utwory z własnej twórczości i numery innych twórców, które są dla niej inspirujące lub które ją ukształtowały. Na koncertach Minimalu usłyszeć więc można brawurowe interpretacje coverów i numerów, które Paulina pisała lub współtworzyła w różnych projektach, jak i te jeszcze nie publikowane, napisane świeżo przed koncertem, w niepowtarzalnych, improwizowanych wersjach.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Siedmiu wspaniałych

  Siedmiu wspaniałych

  western

  Film akcji w reżyserii Antoine’a Fuqua („Dzień próby”, „Do utraty sił”). W obsadzie znaleźli się m.in. fenomenalny Chris Pratt („Strażnicy galaktyki”, „Jurassic World”), Denzel Washington („Bez litości”) oraz Ethan Hawke („Boyhood”). Za scenariusz odpowiada Nic Pizzolatto, twórca „Detektywa”, jednego z najgłośniejszych seriali ostatnich lat. Armia bandytów terroryzuje małą wioskę na pograniczu amerykańsko-meksykańskim. Zrozpaczeni farmerzy zwracają się z prośbą o pomoc do grupy rewolwerowców. Siedmiu najemników postanawia stawić czoło przeważającym siłom przeciwnika, choć wydają się nie mieć szans. Czy najtwardsi rewolwerowcy będą w stanie uwolnić wioskę spod bandyckich rządów? Czy zapewnią mieszkańcom spokój i bezpieczeństwo?

 • Epoka lodowcowa 5: Mocne uderzenie

  Epoka lodowcowa 5: Mocne uderzenie

  animowany

  Ocena 3/6

  Bohaterowie filmów z serii „Epoka lodowcowa”, które w polskich kinach obejrzało ponad 6 milionów widzów, powracają, by przeżyć prawdziwie wielką przygodę. Tym razem niepoprawny Wiewiór w pogoni za upragnionym orzeszkiem wystrzelony zostaje… w kosmos, gdzie niechcący powoduje katastrofę, w wyniku której w kierunku Ziemi zmierza wielka asteroida. Zanim dojdzie do „mocnego uderzenia”, Maniek, Diego i Sid muszą stawić czoło niezwykłym zjawiskom, wśród których są gigantyczne fale, wyładowania elektryczne, ognie z nieba i inne niezwykłe zjawiska. Wyruszają na wyprawę, w czasie której odwiedzą wiele egzotycznych krain i poznają nowe, barwne postacie, a świat epoki lodowcowej zmieni się nie do poznania.

 • Smoleńsk

  Smoleńsk

  dramat

  Ocena 1/6

  10 kwietnia 2010 roku rządowy samolot Tupolew 154 z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim i towarzyszącymi mu 95 osobami – członkami oficjalnej delegacji zmierzającej do Katynia – ulega katastrofie w Smoleńsku. Wszyscy pasażerowie giną na miejscu. Tragedia wywołuje ogromne poruszenie w Polsce i na świecie. Nina (Beata Fido) – dziennikarka pracująca dla dużej, komercyjnej stacji telewizyjnej – próbuje dowiedzieć się, jakie były powody katastrofy. Tropy prowadzą między innymi do dramatycznej wyprawy Lecha Kaczyńskiego do ogarniętej wojną Gruzji, której celem było powstrzymanie inwazji wojsk rosyjskich na Tbilisi w sierpniu 2008 roku. Z każdą kolejną godziną dziennikarskiego śledztwa Nina przekonuje się, że prawda jest o wiele bardziej złożona, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać…

 • Wielkie żarcie Nowickiego. Do Syta, czyli nasze nowe obyczaje

  Problem z jedzeniem, ten podstawowy, jest taki: niekoniecznie chodzi o to, gdzie wydać wielkie pieniądze i się objeść frykasami, tylko gdzie pójść na obiad nasz codzienny, na codzienną naszą kolację. Tu jednak zaczynają się schody, trzeba się odrobinę nawyjaśniać.

 • Wojciech Nowicki: Sezony Bistro Cafe. Prowincja atakuje

  Tak się jakoś porobiło, bez wielkiego rozgłosu, że Podgórze urosło gastronomicznie, że człowiek wędrujący ulicą Limanowskiego już z głodu nie zdechnie między jednym jej końcem a drugim. Nie będzie skazany wyłącznie na precla i bar mleczny, na bułkę w sklepie: Podgórze się sprężyło, rozwinęło, i wygląda na to, że nic go przed dalszym rozwojem nie powstrzyma.

 • Wojciech Nowicki: Filipa 18. Kleparz rośnie w siłę

  Zajęcia obowiązkowe nie pozwoliły mi zajrzeć w ostatnią niedzielę na Art & Food Bazar na Kleparzu; no trudno, nie udało się, ale znów kiedyś zaświeci słońce.

Tematy ważne dla Krakowa
Miejsca
Region
Edukacja
Tematy
Nieruchomości
Praca