Co jest grane 24

5726 imprez dziś
Do poczytania
 • Poczuj wolność w kajaku!

  Poczuj wolność w kajaku!

  W MIEŚCIE

  Jedną ze sportowych atrakcji Krakowa jest tor kajakarstwa górskiego (ul. Kolna 2). Trenują na nim m.in. kajakarze feestylowi. O uprawianiu tego sportu opowiada jeden z nich - Bartosz Czauderna.

Nie przegap!
 • Voo Voo, Trebunie Tutki

  Voo Voo, Trebunie Tutki

  rock

  Wspólne koncerty zespołów Voo Voo i Trebunie Tutki to spotkania niezwykłe. Spotkania z pięknym i mądrym słowem, porywającą, ale i wzruszającą muzyką, w wykonaniu fantastycznych muzyków. Po sukcesie pierwszej wspólnej płyty pt. "Tischner" (Złota Płyta, nominacja do Fryderyka i licznych nagród muzycznych) tym razem wyruszymy w muzyczną podróż – world music rodem z Polski – do pięknej Małopolski i jej stolicy – majestatycznego i swojskiego Krakowa, świadka historii i rozwoju wielu kultur. Wielokulturowa, barwna Małopolska, współczesna i ta, której już nie ma, pozostała w muzyce pełnej tęsknych pieśni, melodii z gór, pagórków i dolin, w porywających tańcach. Muzycy zabiorą nas w rejony znane i zapomniane, usłyszymy inspiracje kulturą romską, żydowska, łemkowską i oczywiście góralską, ale traktowaną szerzej – jako element przebogatej, prastarej kultury karpackiej, pasterskiej. Liderzy zespołów – Wojciech Waglewski i Krzysztof Trebunia-Tutka, obaj z rodowodem małopolskim podzielą się ze słuchaczami swoją wizją porozumienia przez muzykę – ponad podziałami, religiami, światopoglądem. Wszyscy SKĄDŚ jesteśmy, mamy jakieś korzenie, podróżujemy, pamiętamy lub nie. I wracamy…

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Młody Mesjasz

  Młody Mesjasz

  dramat

  Młody Mesjasz to opowieść o niezwykłych wydarzeniach w życiu siedmioletniego Jezusa, które każą Mu zadać sobie pytanie: kim jestem? Wyjątkowa perspektywa, z jaką nie zmierzyli się do tej pory żadni twórcy, sprawia, że widz ogląda szalenie elektryzujący i inspirujący obraz, a wraz z wyjątkowymi bohaterami opowieści być może po raz pierwszy w życiu stawia sobie pytania: jakim dzieckiem był Jezus? czy chorował, bawił się i śmiał jak każdy inny chłopiec? kiedy i jak odkrył, że jest Synem Boga? jak dojrzewali do tej myśli Józef i Maryja? jak żyła i jak radziła sobie z tą tajemnicą najbardziej wyjątkowa rodzina w dziejach świata? czy mieli wątpliwości? Kto z najbliższych wiedział, kto się domyślał, a kto nie wierzył? Film uświadamia nam, że bez refleksji nad życiem młodego Mesjasza nie da się zrozumieć ewangelicznej prawdy o jednoczesnym bóstwie i człowieczeństwie Jezusa. Znakomicie prowadzi przez ten świat frapujących pytań i odpowiedzi. Jak przystało na wielkie kinowe dzieło, nie pozwala widzowi przejść wobec niego obojętnie

 • Po tamtej stronie drzwi

  Po tamtej stronie drzwi

  horror

  Psychologiczny film grozy, utrzymany w stylusłynnego „Szóstego zmysłu”. Maria (Sarah Wayne Callies – „Epicentrum”, serialTV „Skazany na śmierć”) mieszka wraz z rodziną w egzotycznych Indiach. Wiedzie szczęśliwe życie do dnia, w którym jej kilkuletni syn ginie w wypadku samochodowym. Zrozpaczona Maria odkrywa, że istnieje odwieczny rytuał, który pozwala żywym nawiązać ostatni kontakt z umarłymi i pożegnać się z nimi. Wyrusza w podróż do starożytnej świątyni, w której tajemnicze drzwi pełnią rolę portalu między dwoma światami. Na miejscu Maria łamie złożoną wcześniej przysięgę i otwiera drzwi, które miały na zawsze pozostać zamknięte. Narusza tym samym równowagę między życiem i śmiercią, nie zdając sobie sprawy, jakie będą konsekwencje jej czynu… 

 • Księga dżungli

  Księga dżungli

  przygodowy

  Ocena 5/6

  „Księga dżungli” w reżyserii Jona Favreau to oparty na motywach ponadczasowych opowiadań Rudyarda Kiplinga film fabularny, powstały w wyniku inspiracji klasyczną animacją Disneya o tym samym tytule. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technik, „Księga dżungli” w spektakularny sposób łączy sceny kręcone z udziałem aktorów z obrazami wygenerowanymi komputerowo.Przerażający tygrys Shere Khan, noszący na swym ciele szramy po walce z człowiekiem, postanawia wyeliminować z dżungli wszystko, co uważa za zagrożenie. Wychowany przez rodzinę wilków chłopiec o imieniu Mowgli przestaje być tam mile widziany. Zmuszony do porzucenia jedynego domu, jaki kiedykolwiek miał, wyrusza w fascynującą podróż, podczas której odkryje swoje pochodzenie. Jego przewodnikami są pantera Bagheera, która przyjmuje rolę srogiego mentora, oraz niedźwiedź - filozof Baloo. Trójka bohaterów napotyka na swojej drodze stworzenia, które nie zawsze życzą Mowgliemu jak najlepiej. Są to między innymi pyton Kaa oraz podstępny KrólLouie, starający się wydobyć od Mowgliego tajemnicę nieuchwytnego i śmiertelnie niebezpiecznego„szkarłatnegokwiatu” – czyli ognia.

 • Wojciech Nowicki: Winoman na Brackiej. Święto w podwórzu

  Właściwie nie wiem, co tak bardzo lubiliśmy w Winomanie na Tomasza: miejsca było niezbyt wiele (trochę więcej w piwnicy); po pewnym czasie okazało się jednak, że jest go akurat tyle, ile trzeba.

 • Nowicki: Obiad bez skandalu. Kurka Wodna daje nieźle jeść

  Rzecz zaczyna się mniej więcej w tym miejscu: "Otworzyli w kaplicy z obr. Nowosielskiego restaurację. Kościelna 'dobra zmiana'. Chamstwo. Im szybciej zbankrutuje tym lepiej". (Cytat jest z fejsa, a pisownia oryginalna). W gazetach ton był mniej bezpośredni, ale wymowa identyczna: Nowosielskiego wyrzucili, żeby zrobić sobie miejsce pod knajpę.

 • Nowicki: Nowa restauracja Stół. Wszystko pięknie, ale...

  Nowa restauracja nazywa się Stół. Kiedy to czytacie, kończy dwa tygodnie. Zabieram się za opisywanie bardzo wcześnie, uważam jednak, że warto: temat jest ważki.

Tematy ważne dla Krakowa
Dzielnice, osiedla
Komunikacja
Uczelnie
Edukacja
Region
Historia
Tematy
Nieruchomości
Praca