Jerzy Kasperczyk zmarł w wieku 62 lat. Przedsiębiorca był jednym ze współzałożycieli wadowickiej firmy Maspex i jednym z najbogatszych Polaków według listy magazynu "Forbes".

Założyciel firmy Maspex Jerzy Kasperczyk zmarł 26 marca 2024 r. w wieku 62 lat. Informację potwierdził przedstawiciel Maspexu w rozmowie z Onetem.

Kasprzyk był jednym ze współzałożycieli wadowickiej firmy Maspex. Trzy lata temu biznesmen znalazł się na 52. miejscu listy "100 Najbogatszych Polaków" magazynu "Forbes", kiedy jego majątek był wyceniany na 1,2 mld zł. W 2023 r. jego fortuna była szacowana na już 1,6 mld zł.

Firma Maspex powstała w 1994 r. z inicjatywy Jerzego Kasperczyka, Sławomira Rusinka, Krzysztofa Pawińskiego, Józefa Szczur i Zdzisława Struglika. Dziś jest jedną z największych firm z branży spożywczej. Maspex jest właścicielem marek m.in. Tymbark, Tarczyn i Łowicz.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Kasperczyk, w trakcie artykułu zmienia się w Kasprzyka. Stuglik stał się Struglikiem, no i wydaje mi się, że Szczur się deklinuje.
  już oceniałe(a)ś
  24
  0
  Świetna firma.
  Dom marek znanych w Europie.
  @bra-tanki
  Firma jak firma. Niby co w niej było świetnego?
  już oceniałe(a)ś
  3
  3
  Młody człowiek... RiP
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  A dlaczego umarł się nie dowiadujemy?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  podobno pieniadze sczęścia nie daja. Tu sie trochę sprawdziło 62 lata to w dzisiejszych czasach dość młody facet. Ale życie w ciągłym stresie się odbija.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0