Wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig przedstawił swój program wyborczy oraz komitet wsparcia. Chce położyć większy nacisk na inwestycje, które poprawią komfort życia mieszkańców - szkoły, żłobki, przedszkola, linie tramwajowe.

W kwietniu 2024 r. odbędą się wybory samorządowe. Oficjalnej kampanii jeszcze nie ma, ale za kulisami przygotowania idą już pełną parą. Zapraszamy na polityczną podróż po Polsce. Miasto po mieście nasi reporterzy polityczni będą stawiać kluczowe pytania i wskazywać możliwe scenariusze. Liczymy też na Państwa opinie i komentarze: wybory2024@wyborcza.pl.

Andrzej Kulig w sondażach jest wymieniany jako jeden z czwórki kandydatów, którzy mają szansę wejść do drugiej tury wyborów prezydenckich i zmierzyć się z Łukaszem Gibałą, który na razie we wszystkich badaniach opinii wypada najlepiej.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Aleksandra Sobczak
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Nie chcę być złośliwy ale to hasło ?Ku przyszłości" nijak ma się do 8 lat zasiedzenia w magistracie pod skrzydłami JM. To co jest obecnie i to czego nie ma to wynik owych 8 lat. Teraz nagle kandydat doznał olśnienia i widzi, że miasto to nie tylko obszar wewnątrz I obwodnicy? Tylko, że znów wzrok zawężony - Górka Narodowa, Azory, Kliny. Tam gdzie krzyczą tam wzrok skierowany a co np. z NH, Podgórzem? Szkoły chcecie otwierać a co zaoferujecie nauczycielom w tych szkołach i uczniom?

  Ja "kandydata" nie wybiorę bo moim zdaniem to wydmuszka, która kontynuować będzie to co do tej pory działo się w mieście a sposób realizacji będzie zapewne podobny. To "słuchanie" zapewne będzie takie jak przy konsultacjach, BO, uwagach do projektów - uwagi będą ale "w du.pie" urzędników, magistratu, wykonawców itp.
  @gangunga_makuta_zizi
  Nie wybieraj. Kandydatów od groma i trochę.
  już oceniałe(a)ś
  1
  3
  @8420
  "kandydatów" mnóstwo i żadnego z sensem
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  To zdjęcie komitetu poparcia odzwierciedla jak będzie wyglądała prezydentura Kuliga. Rodzina Adamsów w komplecie... Może jednak warto zatrudnić speca od wizerunku, bo ten, który widzimy raczej odstrasza.
  @nickdick Mnie cieszy, że nie marnują na to pieniędzy. Szkoda, że dla ludzi to ma takie znaczenie.
  już oceniałe(a)ś
  3
  5
  @nickdick
  Gdybym tam stał, nie chciałbym głosu człowieka, dla którego liczy się wizerunek zamiast doświadczenia i wiedzy. Skocz po wazelinę, może będzie promka w Rossmannie i wyjdziesz komuś młodszemu....
  już oceniałe(a)ś
  1
  7
  25.09.2019: "Miasto ma rozpocząć remonty i inwestycje od razu po formalnym przejęciu terenu..." Andrzej Kulig, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa, o Wesołej.
  już oceniałe(a)ś
  15
  4
  Kolejny stary wuj, który ma kupę pysznych pomysłów na miasto z lat 70. zeszłego wieku.

  Sorry, ale potrzeba rzutkiego, 30-40-letniego człowieka z wizją, a nie mentalnych zabytków.

  Plus zapowiedź braku rozliczenia nadużyć finansowych, zaniedbań i defraudacji Machlojkowskiego.
  @jw.kr
  przecież on z tej ekipy więc nie będzie rozliczał siebie i kolegi.
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  @jw.kr
  Nawet Gibcio z 46 na karku nie spełnia wymagań. Weź piwko, włącz serial i zostań 7 kwietnia w domu.
  już oceniałe(a)ś
  4
  5
  @8420
  Człowiek 30- lub 40-letni nie oznacza, że ma 30,000 lub 40,000 lat, tylko że jest "in his 30's/40's". Można zakładać, że ktoś wykształcony w latach 90. lub 2000. ma pojęcie jak powinno funkcjonować ZRÓWNOWAŻONE miasto. Koncepcje wylewania wszystkiego betonem i ciągnięcia do śródmieścia wielopasmowych autostrad jak w latach 70. są już wystarczająco skompromitowane, nie trzeba więcej dowodów, że nie mają prawa działać.
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  korowód starych dziadków. Tramwaj to przeżytek. A co z metrem. Takie Porto, liczba ludności dużo mniejsza niż Krakowa i jakoś ma metro.
  już oceniałe(a)ś
  8
  1
  Gwarancja zabetonowania starego układu
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Na czym polegało skupianie się na rozwoju centrum ? Czy na rozpoczęciu po 5 latach wymiany ruchomych schodów na MDA ? Czy na remoncie mosty dębnickiego ? Czy może na likwidacji miejsc parkingowych, tworzeniu buspasów i pseudoscieżek rowerowych. Ponadto teraz według Pana profesora UJ inwestycje mają teraz być finansowane z budżetu państwa, wszak PJM zostawił nami taki lekki dług ;) Tylko gdzie te pieniądze trafiły?
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  prof. Andrzej Kulig? A od kiedy ten pan ma tytuł profesora? Jakoś UJ tego nie potwierdza tylko informuje, że p. A. Kulig zajmuje takie stanowisko (prof. UJ).
  Red. Olszewskiemu to widać nie przeszkadza, ale co się dziwić jak o rzetelnym dziennikarstwie się tu już nie wspomina.
  @stoczek
  Od prawnika należałoby wymagać, żeby wiedział, że zajmowanie na uczelni stanowiska profesora nie upoważnia do pisania "prof." przed nazwiskiem. To nadużycie.

  dr hab. Andrzej Kulig, prof. UJ - z oficjalnej strony UJ
  już oceniałe(a)ś
  1
  2