Zobowiązania Bartłomieja Sienkiewicza wobec mieszkańców Krakowa dotyczą pieniędzy na edukację, budowy metra, ustawy metropolitarnej, bezpieczeństwa w mieście oraz bezpieczeństwa kobiet.

Bartłomiej Sienkiewicz podczas poniedziałkowej (18 września) konferencji prasowej ogłosił swój program wyborczy dla Krakowa.

Pieniądze na edukację w Krakowie

Pierwszy z "konkretów dla Krakowa" dotyczył edukacji. Sienkiewicz stwierdził, że ludzie, którzy z ramienia rządu są za nią odpowiedzialni, muszą odejść.

- Zrobię wszystko, żeby pierwsze pieniądze w kraju na ratowanie edukacji popłynęły do Krakowa, ponieważ to miasto jest tak silnie dotknięte kryzysem edukacyjnym. Edukacja dla Krakowa, zarówno ta szkolna, jak i uniwersytecka jest kluczowa, jest jedną z sił tego miasta i nie można dopuścić do jej zmarnowania. Zdobędę tę pieniądze i w pierwszej kolejności pójdą na łatanie budżetu w mieście, bo bez tego grozi nam absolutna katastrofa edukacyjna - mówił lider listy KO.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Aleksandra Sobczak
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Budowa metra w Krakowie to pomysł zakrawający na kpinę.
  "Szybki" tramwaj, którego budowa zaczęła się w latach 70., wciąż nie działa.
  Może gdyby najpierw kopnąć w rzyć Majchrowskiego i jego dogadaną z PiS ferajnę, to wtedy...
  już oceniałe(a)ś
  12
  1
  Jeśli chodzi o metro w Krakowie to tak ale nie z tą ekipą, która przygotowywała obecne koncepcje metra, które jest chorym wymysłem dublującym to co już jest w komunikacji ale z próbą wepchnięcia tego pod ziemię.

  Tu potrzeba sensownych ludzi, którzy potrafią postawić się temu krakowskiemu pieprznikowi tworzącemu bezsensowne rozwiązania (vide tzw. szybki tramwaj, Trasa Łagiewnicka w części bez tramwaju, kładki przez Wisłę i brak mostów przez nią).
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  Poroniony pomysł z metrem.
  już oceniałe(a)ś
  8
  3
  Szanowny Panie Bartłomieju, kto Panu podrzucił ten poroniony pomysł z metrem? O wiele ważniejsze jest odsunięcie od władzy PiS, przywrócenie demokracji, niezależnego sądownictwa i mediów, ukaranie złodziei i oszustów, przywrócenie Polsce należnego jej miejsca w Europie, w tym samym szeregu co Niemcy i Francja, świeckie państwo, świecka szkoła, likwidacja konkordatu, równe prawa dla społeczności LGBT+, przywrócenie kobietom prawa decydowania o swoim zdrowiu i ciele... To jest ważne dla nas, dla Krakowianek i Krakowian, dla osób mieszkających w Krakowie, a nie żadne metro!
  @Ufo
  Nie rozpędzaj się z tym czego chcą mieszkańcy Krakowa bo wylądujesz w Lewicy ;)
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Pomysły sensowne i jestem skłonny je poprzeć. Ale najpierw chciałbym zapytać, jak zostaną sfinansowane? Czy będzie to ze wzrostu wpływów do budżetu, czy może z cięcia wydatków gdzie indziej? Pytanie to nie dotyczy rzecz jasna metra, bo to ma być sfinansowane w ramach KPO. Ale co z edukacją? Co z dodatkowymi etatami policyjnymi? To wszystko to są olbrzymie koszty.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  No i co z tego, że będą policjanci, skoro będą jeździć i się gapić, a prokuratura będzie zawalona jeszcze bardziej niż jest, więc dalej będzie tyle samo umarzać.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  PO "wybudowała" już północną obwodnicę Krakowa. Uj Kraków miał z 8 lat rządów PO.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Mętne te obietnice , może oprócz ustawy metropolitanej. A te ustawy (śląska, warszawka i teraz krakowska) pisane są dlatego, że fatalnie działają samorządy wojewódzkiego, również dlatego , że mają do dyspozycji fundusze niewspółmierne do zadań. A metro może niech zostanie w Warszawie, razem z kandydatem.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0