Choroby neurologiczne, kardiologiczne, problemy okulistyczne, stomatologiczne, dermatologiczne. Do tego m.in. operacje zastawek oraz specjalistyczne badania tomografem i rezonansem - w Krakowie otwiera się nowy szpital. Nie będzie jednak leczyć ludzi, lecz zwierzęta.

Na początek statystyka: co dziesiąty w wieku w wieku między 5. a 8. rokiem życia zapadnie na chorobę serca. Z wiekiem ryzyko choroby serca rośnie i może dotyczyć nawet 25 proc. populacji. Mowa jednak nie o ludziach, a o psach, które tak jak i ich właściciele mogą zapadać na choroby serca. Podobnie jest u kotów, nawet 5-10 proc. dorosłych kotów może borykać się z problemami kardiologicznymi.

Rewolucja w weterynarii

Jeszcze kilka lat temu jednak zwierzaki na specjalistyczne leczenie miały niewielkie szanse. Dziś to się zmienia. - Weterynaria przechodzi rewolucję - mówi dr Adrian Janiszewski, specjalista chirurgii weterynaryjnej, kardiochirurg i dyrektor medyczny pierwszego w Krakowie szpitala, który powstał z myślą o naszych pupilach.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Marcin Ręczmin
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  ok, a konkretnie gdzie ten szpital ma byc?
  @wienczyslaw.nieszczegolny
  Tekst wrzucała red. Wantuch, pewnie nawet nie czytając co zleceniodawca przysłał. Ew. popełni kolejny tekst, zmieniając akapity i dodając ten adres.
  A tak na marginesie to tytuł sugeruję, że zwierzęta same, z własnej woli będą się tam leczyć.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @wienczyslaw.nieszczegolny
  Jeśli chat GPT prawdę mówi, to na Wielickiej 28A i nazywa się Vetmedica Animal Hospital. Ale numer telefonu już nie znalazł :(
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @wienczyslaw.nieszczegolny
  Jasnogórska 1
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Amvet
  ul. Jasnogórska 1
  31-358 Kraków
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Ale adres mile widziany...Dziękuję
  już oceniałe(a)ś
  0
  0