Przez Kraków przeszła 18. Krakowska Manifa. W tym roku wydarzenie było organizowane pod hasłem "Każda z nas jest ważna". - Manifa jest pełnoletnia, obchodzi swoje osiemnaste urodziny, mogłaby głosować. Bawcie się dobrze, bo to nasz dzień, nasze święto - apelowali organizatorzy.

Na placu Wielkiej Armii Napoleona, gdzie w sobotę (18 marca) po południu zaczęła się 18. Krakowska Manifa, zgromadziło się kilkaset osób. - Każda z nas jest ważna, każda z nas ma głos i głos każdej z nas się liczy. Warto o tym przypominać, szczególnie w tym wyjątkowym, poprzedzającym wybory roku - opisywały organizatorki Manify.

- Dlatego apelujemy do polityków i polityczek: odwagi! Odwagi w walczeniu o nasze prawa, które w ostatnich latach tak często były deptane. I przypominamy, że będziemy patrzeć wam na ręce i sprawdzać, po czyjej stoicie stronie - apelowały osoby organizujące wydarzenie.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  popieram kobiety ,nie lubię pisu
  już oceniałe(a)ś
  14
  0
  Wielkie brawa dla wszystkich kobiet oraz ich sojuszników za piękny sobotni protest. Razem pogonimy PiS. Aborcja musi być legalna w tym kraju, tak jak jest w całej Europie.
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  kilka pytań
  co znaczy że biały feminizm nie jest feminizmem? mamy jak w stanach klekać przed jakimś rodzajem blm?
  Chcemy zmiany definicji gwałtu, bo tylko "tak" oznacza zgodę. - ok ale jak ? pisemnie? bo umowa ustna w sądzie jest trudna do udowodnienia...
  Chcemy uznania, że praca seksualna to praca i dekryminalizacji pracy seksualnej. - eeee wtf? póki co prostytucja nie jest karalna ...
  już oceniałe(a)ś
  0
  2