Setka dzieci i pięciuset dorosłych wzięło udział w VI Dyktandzie Krakowskim, które odbyło się w sobotę (18 marca) w Auditorium Maximum UJ.

Dyktando to główne wydarzenie Miesiąca Języka Ojczystego (21 lutego - 21 marca). W ramach akcji odbywają się konkursy i warsztaty dla szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych oraz konkurs na gadkę skierowany do szerszego grona odbiorców. Podczas Miesiąca Języka Ojczystego członkowie Koła Naukowego Historyków Studentów UJ prowadzą językoznawcze warsztaty w małopolskich szkołach.

"Druhu Mikołaju, bój się Boga!"

Największy w Polsce konkurs ortograficzny powrócił po czteroletniej przerwie spowodowanej pandemią. Dyktando Krakowskie odbyło się w dwóch kategoriach: "otwartej" dla osób powyżej 15. roku życia oraz "junior" dla dzieci i młodzieży do 15. roku życia. Tradycyjnie tekst najeżony trudnymi wyrazami przygotowała dr hab. Mirosława Mycawka z Katedry Współczesnego Języka Polskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem